Családjaink védelmében Kárpát-medence-szerte vegyünk részt az oltóprogramokban — fogalmaz közleményében a Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetsége.
A 2020/2021-es tanév korántsem nevezhető megszokottnak, hiszen a koronavírus-járvány jelentős mértékben befolyásolta a hagyományos oktatási rendszert. A tanítás hosszú hónapokon át a jelenléti oktatásból online térbe költözött, elveszítve ezáltal személyes jellegét.
Jelen pillanatban még nem mentesülnek a karantén alól Magyarországon a romániai oltási igazolással rendelkezők — és Romániában sem a magyar védettségi kártyát felmutató, csak egy dózist megkapottak.
Biztonsági okokból csütörtökön ismét leszerelték Luke Jerram brit művész fényinstallációját, mely sok szatmárit vonzott péntek óta a szatmárnémeti Coposu-sétányra.
Ezentúl Szatmárnémetiben a Károlyi úti Kaufland–parkolóból kihajtók csak jobbra tudnak kikanyarodni a Károlyi útra, és a NEPI–a körfogalmat megkerülve tarthatnak a Burgya–sarok felé.
Pénteken kora délutántól vasárnap estig a szatmárnémeti Shopping City parkolójában várják mindazokat, akik immunizáltatni szeretnék magukat a Pfizer–BioNTech-vakcinával — nincs szükség semmiféle előzetes bejelentkezésre, csak a személyi igazolványra.
A járványhelyzetnek megfelelő körülmények között, hosszabb kihagyás után beindult a Beszélgetések lélekről és testről című beszélgetéssorozat. A helyszín ezúttal a Szatmári Református Esperesi Hivatal volt, néhányan itt találkoztak, mások telefonon kapcsolódtak be.
Megszokott nyári órarendje szerint üzemel május elsejétől a szatmárnémeti Kossuth-kert, járványügyi szempontból ugyanaz érvényes a parkra is, mint bármilyen más közterületre. A közterület-fenntartó ígéretei szerint hétvégén már üzemelni fog a gumikerekes kisvonat is.
Hosszú hónapok után tegnap a legtöbb Szatmár megyei gyerek visszatért az iskolapadokba, ezért jobban kell figyelni szükségleteikre, hívja fel a figyelmet szerkesztőségünknek küldött közleményében a Szatmár Megyei Rendőr-felügyelőség.
A szatmárnémeti rendezvénygödör fölött kiállított élethű, megvilágított földgömbről, a Luke Jerram-féle Gaiáról készült rengeteg képet látva a közösségi médiában a G. M. Zamfirescu Kulturális Központ szervezőcsapata úgy döntött, hogy fotóversenyt hirdet, amelyikre akár telefonnal, akár fényképezőgéppel készített képekkel is lehet nevezni.
Üdv!
Mi vagyunk a sütik
Oldalunkon sütiket (cookie-kat) használunk a kiemelkedő felhasználói élmény biztosítása érdekében. Kattintson a "Cookiek elfogadása" gombra ha egyetért minden típusú süti használatával vagy a "Cookiek személyreszabása" gombra ha szeretné kiválasztani milyen típusú sütik induljanak el.
Süti szabályzat