Jó értelemben véve csökkennek drasztikusan a koronavírus-járványhoz kapcsolódó számadatok Szatmár megyében — kivéve az immunizáltakét, a hétvégi oltási maraton pedig csak még inkább felpörgette az oltási kampányt: pénteken-szombaton 1200-an igényelték a vakcinát.
A szárnyashúspiacon kezdett vizsgálódni újabban a versenytanács, mert úgy tűnik, hogy érdekvédelmi egyesületük által felügyelten tíz cég volt jelen mesterséges árakkal a piacon.
A Szatmár Megyei Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Igazgatóság (DSVSA) tegnapi közleményében felhívja minden Szatmár megyei madár- és baromfitartó gazda figyelmét arra, hogy az Európa-szerte dúló H5N8 madárinfluenza okozta járvány elleni védelem céljából szárnyasaikat tartsák elzárva, más gazdaságok majorságaitól elkülönítetten, illetve igyekezzenek betartani minden biztonsági előírást.
A tavasz nemcsak az ember számára kellemes élményeket tartogat, hanem kellemetleneket is, a kártevők és élősködők is előjönnek ilyenkor, Szatmárnémetiben sajnos egyre több lakást árasztanak el a csótányok.
„A másodpercek életet mentenek — tisztítsd vagy fertőtlenítsd a kezed!” mottóval a Szatmár Megyei Sürgősségi Kórház alkalmazottai nemcsak munkaközösségük, hanem a páciensek és a lakosság figyelmét is a kézhigiéné fontosságára kívánják felhívni.
Ma van a Vöröskereszt és a Nemzetközi Vörös Félhold Mozgalom világnapja. A Vöröskereszt helyi önkéntesei méltó módon ünnepelnek: egész hétvégén besegítenek a szatmárnémeti oltási maratonon.
Közelít a 60 000-hez a beoltott szatmáriak száma, ami egyben azt is jelenti, hogy a megye itthon élő lakosságának durván több mint 20%-a lesz már immunizálva a koronavírus ellen.
A szakadó eső ellenére tegnap kora délután közel százan várták az oltási maraton startját — nincs szükség előjegyzésre, csak a személyi igazolványra, ma és holnap 10–20 óra között bárki mehet.
A járványhelyzetnek megfelelő körülmények között, hosszabb kihagyás után beindult a Beszélgetések lélekről és testről című beszélgetéssorozat. A helyszín ezúttal a Szatmári Református Esperesi Hivatal volt, néhányan itt találkoztak, mások telefonon kapcsolódtak be.
A Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA) felhívja azon gazdák figyelmét, akik még nem nyújtották be egységes agrártámogatási kérelmüket, hogy május 17-e a határidő, ameddig ezt megtehetik.
Călin Durla volt Szatmár megyei főtanfelügyelő május elsejétől Kallós Zoltán oktatási államtitkár részmunkaidőben foglalkoztatott, személyes tanácsadójaként dolgozik, ez azt jelenti, hogy fizikai jelenléttel Bukarestben is tevékenykedik, amit távmunkával ötvöz.
Hatvanan versenyvizsgáznak Románia-szerte a megyék „legtömöttebb pénztárcával” rendelkező közintézményeinek vezető pozícióiért.
Üdv!
Mi vagyunk a sütik
Oldalunkon sütiket (cookie-kat) használunk a kiemelkedő felhasználói élmény biztosítása érdekében. Kattintson a "Cookiek elfogadása" gombra ha egyetért minden típusú süti használatával vagy a "Cookiek személyreszabása" gombra ha szeretné kiválasztani milyen típusú sütik induljanak el.
Süti szabályzat