Szatmárnémeti

Jobbra tarts – változott a forgalmi rend!

2021.05.07 - 04:28

S hogy mindenfajta ügyeskedésnek elejét vegyék, a polgármesteri hivatal apró cölöpökkel zárta el a balrakanyarodási lehetőséget. Mint azt Maskulik Csaba városmenedzser megkeresésünkre elmondta, a közlekedési bizottságban már tavaly megszületett a döntés ezen módosításról. „Az egy nagyon veszélyes közlekedési pont, a balra kanyarodóknak két igen forgalmas sávon kellett átvágniuk, a közelben gyalogátkelők is vannak, ésszerűbb ez a megoldás, és sokkal biztonságosabb. A körforgalomig 30 métert kell megtenni, nem nagy kerülő — ezt minden civilizált országban így csinálják. Ráadásul a NEPI és a Kaufland parkolója között van átjárhatóság, arrafelé is kimehetnek.” – magyarázta.

Ajánljuk még a témában:

Szatmárnémeti

Drágább szemétszállítás júliustól

Elfogadta a tanács a Florisal szatmárnémeti áremelési előterjesztését, magasabb szemétdíjat fizetnek a város lakói júliustól.
Szatmárnémeti

Négynapos városnapi útlezárás

A Transilvania sugárutat zárják le az autós forgalom elől a városünnepi hétvégén.
Szatmárnémeti

Zajlanak az útfelfestések Szatmárnémetiben

Autóutak és bicikliutak megkopott felfestését egyaránt frissítik Szatmárnémeti-szerte — parkolóhelyek miatt eltolt útközép több utcában is.