Belföld

Felelősségteljesen piknikezzünk!

A piknikezés során betartandó környezetvédelmi szabályokra hívja fel a figyelmet az APM / Fotó: nsnews.com
2021.07.01 - 14:00

A nyár kétségkívül a vakáció és a kirándulások időszaka. Mivel ilyenkor sokkal több időt töltünk a természetben, a Szatmár Megyei Környezetvédelmi Ügynökség (APM) az 54/2012-es pikniktörvényre hivatkozva emlékezteti a lakosságot azokra a szabályokra, amelyek a köz- vagy magántulajdonban lévő pihenőövezetekre vonatkoznak.

A jogszabály értelmében a következő szabályokat kell betartani a piknikezés során: az összegyűlt hulladék szelektíven és csakis a kijelölt hulladékgyűjtőkbe helyezhető el, a pihenőhelyeket tisztán kell hagyni; tűz csakis a kijelölt helyeken gyújtható, folyamatos felügyelete kötelező. a szabadban kihelyezett információs vagy útmutató táblák, építmények (padok, kilátók) megrongálása, elmozdítása szigorúan tilos. A kirándulóknak kötelező betartani a piknikezésre kijelölt területek órarendjét. A parkolás kizárólag az arra kijelölt helyen történhet. Ne használjanak tisztálkodási szereket (szappan, sampon, tusfürdő stb.) a természetes vizektől 30 méternél kisebb távolságra! A piknikezéshez használt tárgyakat (pohár, tányér, termosz, evőeszközök stb.) tilos a természetes vizekben elmosni. Ne etessék a vadállatokat, illetve ne sebesítsék meg azokat! Ne szedjék le a növényeket, valamint ne rongálják a fákat a törzsükbe vésett üzenetekkel! A piknikezők figyeljenek arra, hogy ne zavarják hangoskodással a helyi közösségeket, a többi pihenni vágyót és nem utolsósorban a vadállományt. Ne dobjanak el égő cigarettát vagy gyufát! — foglalja össze az APM közleménye azt a néhány egyszerű szabályt, amit bárki könnyedén betarthat a kirándulások során.

A természetet ne csak évente egyszer ünnepeljük! Helyes magatartásunkkal mindennap hozzájárulhatunk ahhoz, hogy óvjuk környezetünket, áll a kommünikében.

Kallós András

Ajánljuk még a témában:

Külföld

„Túl erős volt az istentapasztalat” - KÉPGALÉRIA

Rómába és Assisibe zarándokoltak a Hám János Líceum tanárai. „Mindvégig, az egész úton mi is együtt örültünk Isten ajándékainak.”
Szatmár megye

Sárközhegyi minitúra, felfedezés és kertészkedés

Harmincöten vágtak neki, számos érdekes növény és állatfajjal is találkoztak a szombati kirándulás idején.
Szatmárnémeti

Hajléktalanok sátrait számolták fel az ártérben

A rögtönzött sátrakban magukat meghúzó hajléktalanokat a jogszabályok alapján visszakísérték a lakóhelyük szerinti településekre.