A művészet világnapjáról a megyeközpontban is megemlékeztek szerda este. Az Aurel Popp Művészeti Líceum felújított épületének falára a diákok alkotásiból készült képek lettek kivetítve.
A tavasz beköszöntével mi sem lehet jobb, mint egy kirándulás, feltöltődés a természetben, a szabad levegőn. Fontos azonban, hogy ez idő alatt is odafigyeljünk a környezetünkre.
Mindazok, akik jövedelemadójuk 3,5 százalékának felajánlásával a Röpike Egyesületet és Néptánccsoportot támogatják, az ősök által ránk hagyott értékek átörökítéséhez járulnak hozzá.
Jön a hír a közösségi oldalakon: elhunyt Halásztelken Telegdi József, a valamikori remek kapus, az Olimpia volt elnöke, volt játékosmegfigyelő és volt sportszervező. Ez sajnos mind igaz. De…
Az EMKE Kovács György-díjjal tüntette ki Nagy Csongor Zsoltot, a szatmárnémeti Harag György Társulat színművészét megrendítő erejű alakításai, valamint elmélyült és példamutató, sokoldalú szakmaisága elismeréseként. Az alábbiakban vele beszélgettünk.
Az Országos Nyugdíjpénztár honlapján közzétett adatokból kiderül, hogy országosan 7 648 705 szerződést tartottak nyilván a második pillérben 2020 decemberében, melyekből 122 933 Szatmár megyében köttetett.
Tegnap a Szatmár Megyei Múzeum képzőművészeti részlegének (Vécsey-ház) kiállítótermében nyílt meg Szemák Zsuzsa Tükör című egyéni tárlata. Az érdeklődők az utóbbi egy-két év alkotásaival ismerkedhetnek meg, ezek tükrében kereshetik önmagukat.
A vakáció ellenére nem mondható unalmas területnek a tanügy, hiszen Sorin Cîmpeanu tárcavezető nyilatkozatai megbolygatják az életet.
Üdv!
Mi vagyunk a sütik
Oldalunkon sütiket (cookie-kat) használunk a kiemelkedő felhasználói élmény biztosítása érdekében. Kattintson a "Cookiek elfogadása" gombra ha egyetért minden típusú süti használatával vagy a "Cookiek személyreszabása" gombra ha szeretné kiválasztani milyen típusú sütik induljanak el.
Süti szabályzat