Már előjegyzés nélkül bárki kérheti az AstraZeneca-vakcinát abban a központban, ahol ezzel immunizálnak — Szatmárnémetiben 612 szabad hely van erre a típusú oltásra. Kedden új oltópont nyílik a megyeközpontban, ahol Pfizer–BioNTech-vakcinával fognak immunizálni.
1264 személyt alkalmaztak 2021 első negyedévében a hatályos jogszabályok által előírt foglalkoztatásösztönző intézkedések alkalmazásának eredményeként a Szatmár Megyei Munkaerő-foglalkoztatási Ügynökség (AJOFM) közvetítésével, derül ki az ügynökség szerkesztőségünkbe eljuttatott közleményéből.
Az EMKE életműdíjjal tüntette ki Muzsnay Árpád művelődésszervezőt közművelődési tevékenységéért, a Dsida-, Páskandi- és Jakabffy-kutatások ösztönzésében végzett munkájáért, valamint Kölcsey Ferenc emlékezetének ápolásáért. Az alábbiakban vele beszélgettünk.
Csak papíron ellenőrizték a tűzvédelmi felszerelések működőképességét, a „szolgáltatásért” borsos összeget számlázva — 28 megyében, köztük Szatmárban is házkutatásokat tartottak.
A diákok olvasásra nevelése végigkíséri Török Enikő Andrea tanítónő pedagógusi pályafutását. A Móra Ferenc Kiadó nemzetközi pedagóguspályázatán is indult, II. díjat kapott.
Az Erdélystat elkészítette a tizenkét legnagyobb magyar lakossággal rendelkező erdélyi város megélhetési költségindexét, számszerűsítve azt, hogy mennyivel olcsóbb vagy drágább az élet az egyes településeken. Szatmárnémeti közepesen drágának bizonyult.
Az „aranykor” hétköznapjaiba enged betekintést a Szatmár Megyei Múzeum központi épületének kiállítótermében tegnap megnyílt, A kommunizmus emlékei. Mindennapi élet Szatmárnémetiben című tárlat.
Jó hírt kapott tegnap Kereskényi Gábor szatmárnémeti polgármester, a Golescu híd lábához, a Szamos bal partjára tervezett városi uszodával kapcsolatban.
Ahogy azt még 2016-ban eltervezte a szatmárnémeti városvezetés, évről évre több és több pénzt fordít városfejlesztésre. 120 millióval emeli a tétet idén a városvezetés, jelentették be tegnap.
Egyre jobban laposodik a szatmári járványgörbe — a megye fertőzöttségi szintje április 15-én is tovább, 1,63 ezrelékre csökkent, a közegészségügyi igazgatóság pedig 12 447 igazoltan koronavírus-fertőzöttet tartott nyilván hivatalosan, ami azt jelenti, hogy a legutóbbi tájékoztatás óta 40 új esetet regisztráltak, az újratesztelt páciensek közül pedig 14-nek lett ismét pozitív a teszteredménye.
Üdv!
Mi vagyunk a sütik
Oldalunkon sütiket (cookie-kat) használunk a kiemelkedő felhasználói élmény biztosítása érdekében. Kattintson a "Cookiek elfogadása" gombra ha egyetért minden típusú süti használatával vagy a "Cookiek személyreszabása" gombra ha szeretné kiválasztani milyen típusú sütik induljanak el.
Süti szabályzat