Szatmárnémeti

Jutalmat ért a becsületesség

Fotó: Szatmárnémeti Polgármesteri Hivatal
2022.02.02 - 05:10
Az iskolai program során, meglepetésként, elismerő oklevelet és egy nagy teljesítményű táblagépet adott át a mai nap folyamán Kereskényi Gábor szatmárnémeti polgármester a Constantin Brâncuşi Technológiai Líceum egyik diákjának.

Vlad Mihai január elején jelentős, több ezer lejre rúgó összeget talált egy szatmárnémeti pénzautomatánál, amelyet gondolkodás nélkül visszaszolgáltatott a tulajdonosának. A polgármester által átadott táblagépet a szatmárnémeti Prietenia Egyesület vásárolta, amely egyébként folyamatosan jótékonysági akciókat szervez, és támogatja a hátrányos helyzetű és kiemelkedő teljesítményt nyújtó szatmárnémetieket.

„A mások irányában tanúsított odafigyelés és segítő szándék társadalmi létünk és együttélésünk alapja kell hogy legyen. Büszkék vagyunk azokra a fiatalokra, akik tetteikkel követendő példát mutatnak a környezetüknek. Szatmárnémetinek szüksége van az ilyen fiatalokra, mi pedig igyekszünk minden feltételt megteremteni ahhoz, hogy itthon maradjanak. Vlad Mihai ezzel a gesztusával is bizonyította, hogy szilárd erkölcsi elvei vannak, gratulálok neki, és remélem, példáját mások is követik majd” — mondta az oklevél átadása után a polgármester. P.Cs.

 

Ajánljuk még a témában:

Szatmárnémeti

Tíz év, tíz nagyberuházás

Polgármesteri karrierértékelőt tartott saját maga által, saját maga számára a 10 éve várost vezető Kereskényi Gábor.
Szatmárnémeti

Nagyszabású városrehabilitáció indul nyáron Szatmárnémetiben

Út- és iskolafelújítások, új felüljáró, valamint a Lucaciu park és a 15-ös lakónegyed teljes korszerűsítése is elstartolhat idén nyáron Szatmárnémetiben.
Vidék

Őszre lesz gáz Csomaközön

Ezen a tavaszon végre elkezdődött a földgázhálózat kiépítése az 1400 lelket számláló községben.