Közösségi-média oldalán közzétett videóban, illetve a City Ráfdió szerda reggeli Városinfó című műsorában beszélt Kereskényi Gábor arról, hogy a 2016. június 23-a óta tartó két és fél polgármesteri mandátuma idején mit tart a maga és a városházi csapat legnagyobb megvalósításainak.
Elsőként az Erdély-hidat említette amely, megfogalmazása szerint építészeti, városvezetői és közlekedésügyi szempontból is egy nagy, fontos eredmény.
"A régi központ felújításával visszaadtuk a városközpont régi, polgári fényét, az újközpont rendbe hozásával pedig egy szebb, funkcionális közösségi teret hoztunk létre." - mutatott rá a polgármester.
Negyedik megvalósításként a Barátság-híd megépítését említette, amely az Erdély-hídhoz hasonlóan szintén kapocs lett városrészek és emberek között.
A lista a jobb parti Szamos-ártéri parkkal folytatódott, aztán szatmárnémeti iskola- és óvoda felújításokat említette, a hetedik pontban pedig a tömegközlekedés korszerűsítéséről ejtett pár szót az elöljáró.
Nyolcadik helyre került – bár szintén fontos –, az új szatmárnémeti közúti hidat is jelentő körgyűrű megépülése, amely a Szatmár Megyei Tanáccsal közös siker, kilencedikként pedig a műemléképületek felújítása következik a polgármesteri listán, kiemelten kezelve ezek között a Dacia – Pannónia – Indigo hotel felújítását.
Tizedik helyre szorult a gyalogos, autós és kerékpáros infrastruktúra rendbetétele, a parkok megszépítése.
Hírszerkesztő
(Nyitókép: Szatmárnémeti Polgármesteri Hivatal)