Szatmárnémeti

Ismét ránk telepszik a hőség

2021.07.07 - 11:28


Újabb hőhullám söpör végig az országon, napokig tartó kánikulára figyelmeztet az Országos Meteorológiai Szolgálat. Július 7. és 11. között erősödő hőhullámra számíthatunk, főleg a nyugati és délnyugati régiókban, de az ország többi részén is kellemetlenné válhat a hőérzet — figyelmeztetnek a szakemberek.
Az elmúlt napok kellemesen hűvös éjszakáit és mérsékelten meleg nappalait követően tehát újabb forró napok következnek Szatmár megyében, a hőhullám pedig sok lakosnak okozhat panaszokat. A forró nyári napok különösen megterhelik a szervezetet, ilyenkor nőnek a szívpanaszok is. A napi átlaghőmérséklet 5 Celsius-fokos emelkedése átlagosan 10 százalékkal növeli a halálozás kockázatát, 12 százalékkal a szív- és érrendszeri betegségek miatti halálozásét, illetve 15 százalékkal a szívpanaszok és „általános rosszullét” miatti sürgősségi mentőhívások számát.
Főleg a csecsemők, kisgyerekek, 65 évnél idősebbek, fogyatékkal élők, szívbetegek és magas vérnyomásban szenvedők tartoznak kánikulában a veszélyeztetettek körébe. Náluk kiemelten oda kell figyelni, hogy elég folyadékhoz jussanak, és a déli órákban ne tartózkodjanak a napon.
Azok, akik rendszeresen szednek gyógyszert, egy szemet se hagyjanak ki, ugyanakkor kérdezzék meg kezelőorvosukat, hogyan befolyásolják a gyógyszerek a folyadékszükségletet! Lázas betegeknél erre különösen oda kell figyelni. Kánikulában arra is oda kell figyelni, hogy a gyógyszereket megfelelő hőmérsékleten tároljuk. Ha a szobahőmérséklet 25 fok fölé emelkedik, célszerű a gyógyszereket hűtőben tárolni akkor is, ha ez nincs ráírva a dobozra.

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Piacok: vigyázzunk, hogy mit, hol és mikor vásárolunk!

Az ilyen nagy forróságban érdemes különös figyelmet fordítani a részletekre a romlandó élelmiszerek beszerzésekor.
Szatmár megye

Vörös hőségriadó Szatmár megyében

Árnyékban a negyven fokot is elérheti a hőség vasárnap, hétfő reggelig lesz érvényben a harmadfokú jelzés.
Szatmár megye

A kutyákra is figyelni kell a hőségben

A nyári kánikula idején az emberek mellett az állatok, főleg a négylábúak is számos veszélynek ki vannak téve.