Szatmár megye

Vörös hőségriadó Szatmár megyében

2026.06.26 - 11:10
Árnyékban a negyven fokot is elérheti a hőség vasárnap, hétfő reggelig lesz érvényben a harmadfokú jelzés.

Június 28-án tíz órától kezdve lép érvénybe Szatmár és tizenöt másik erdélyi és észak-moldovai megyére érvényes, legmagasabb fokozatú, vörös hőségriadó, jelentette be péntek délelőtt a meteorológiai intézet. A vörös kód hétfő délelőtt tízkor jár le, de ez nem azt jelenti, hogy számottevő enyhülés jön.

Szélsőséges időjárásként jellemzi a hatalmas felmelegedést a meteorológia, a júniusban mért hőmérsékleti átlagok dupláját várják megnyilvánulni a hétvégén és főleg vasárnap. A Partiumban árnyékban mért 39 – 40 fokra számítanak a szakemberek és az éjszakák is trópusiak lesznek, 20 – 25 fokos minimumokkal hajnalonta.

A hőmérséklet-páratartalom mutató (ITU) bőven el fogja érni és át is fogja lépni a kritikusnak számító 80-as értéket a kánikulai hétvégén.

Hírszerkesztő
(Nyitókép: Jakab Levente)
 

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

A kutyákra is figyelni kell a hőségben

A nyári kánikula idején az emberek mellett az állatok, főleg a négylábúak is számos veszélynek ki vannak téve.
Szatmár megye

Tovább fokozódik a meleg!

Tizenegy erdélyi megyére másodfokú hőségriadó van érvényben pénteken, de az ország többi részében sem fázik senki.
Szatmárnémeti

Párakapuk és csobogók: működnek a kánikula-enyhítők

Helyükre kerültek Szatmárnémetiben a párakapuk, megkapták a revíziót az ivókutak, működik már mind.