Június 28-án tíz órától kezdve lép érvénybe Szatmár és tizenöt másik erdélyi és észak-moldovai megyére érvényes, legmagasabb fokozatú, vörös hőségriadó, jelentette be péntek délelőtt a meteorológiai intézet. A vörös kód hétfő délelőtt tízkor jár le, de ez nem azt jelenti, hogy számottevő enyhülés jön.
Szélsőséges időjárásként jellemzi a hatalmas felmelegedést a meteorológia, a júniusban mért hőmérsékleti átlagok dupláját várják megnyilvánulni a hétvégén és főleg vasárnap. A Partiumban árnyékban mért 39 – 40 fokra számítanak a szakemberek és az éjszakák is trópusiak lesznek, 20 – 25 fokos minimumokkal hajnalonta.
A hőmérséklet-páratartalom mutató (ITU) bőven el fogja érni és át is fogja lépni a kritikusnak számító 80-as értéket a kánikulai hétvégén.
Hírszerkesztő
(Nyitókép: Jakab Levente)