Szatmárnémeti

Győzött az összefogás a babákért

Fotó: csaladhalo.hu
2021.04.19 - 11:39
Győzött az összefogás a babákért: a Szatmár Megyei Sürgősségi Kórház újszülött osztályára érkezik hamarosan három, a kenguru-módszer alkalmazásához kifejlesztett fotel, miután rengeteg Szatmár megyei lakos adta le voksát az Unu și Unu Egyesület által meghirdetett játékban.

Százával szavaztak a szatmáriak a lapunk hasábjain is megjelent felhívásra, rengetegen osztották meg a közösségi oldalakon, hogy a nyereménnyel még bababarátabbá válhasson a szatmári intézmény. 

Az összefogásnak pedig meglett az eredménye, hiszen a hat nevezett kórház közül az első helyen végzett megyeszékhelyünk intézménye, nem kevesebb, mint 2614 szavazattal. A második helyezett a gyulafehérvári kórház újszülött osztálya lett, 1668 leadott voks nyomán, így ide két fotel kerül.

Május 15-én lesz a kengurumódszer világnapja, az egyesület ígérete szerint pedig a foteleket addigra már leszállítják és használhatják a kórházban lévő mamák és babáik.

B. K.
 

Ajánljuk még a témában:

Szatmárnémeti

Kórházi ridegség helyett megnyugtató környezet az onkológián - KÉPGALÉRIA

Megduplázott terület, modern környezet: teljesen megújult a Szatmár Megyei Sürgősségi Kórház onkológiai osztályának nappali ellátó részlege.
Szatmárnémeti

Ingyenes vizsgálatok a kórház laboratóriumában

Ingyenes laborvizsgálatokat végeztethetnek a páciensek a Szatmár Megyei Sürgősségi Kórházban, csupán időpontfoglalás és küldőpapír szükséges.
Szatmárnémeti

Rendhagyó kézhigiénés bemutatót tartottak a szatmári diákoknak

A Szatmár Megyei Sürgősségi Kórház különleges programmal tette emlékezetessé a kézhigiénés világnapot. Színészek segítségével, interaktív módon tanulták meg a diákok a fertőzésmegelőzés alapjait.