Szatmárnémeti

Kórházi ridegség helyett megnyugtató környezet az onkológián - KÉPGALÉRIA

2026.06.22 - 12:44
Megduplázott terület, modern környezet: teljesen megújult a Szatmár Megyei Sürgősségi Kórház onkológiai osztályának nappali ellátó részlege.

Befejeződtek a Szatmár Megyei Sürgősségi Kórház onkológiai osztályához tartozó nappali ellátó részleg bővítési és modernizációs munkálatai. A beruházásnak köszönhetően a betegek mostantól kétszer akkora területen, a legmagasabb szintű kényelmi és szakmai elvárásoknak megfelelő környezetben gyógyulhatnak.

A daganatos megbetegedésekkel küzdő páciensek kezelése során a szakmai felkészültség mellett a támogató, megnyugtató környezet is kulcsfontosságú. Ezt szem előtt tartva valósult meg az onkológiai osztály nappali ellátójának teljes körű korszerűsítése. A munkálatok nyomán az intézmény alapterülete a kétszeresére nőtt, és a teljes infrastruktúra megújult.

Funkcionalitás és a betegek jólléte a középpontban

Az új elrendezésű, tágas tér kialakításakor kiemelt figyelmet fordítottak arra, hogy a betegek a lehető legnagyobb biztonságban és komfortban tölthessék a kezelési időt. 

A modernizált részleg egy korszerű recepcióval és barátságos váróteremmel, egy tágas, jól felszerelt kezelőhelyiséggel, valamint külön vérvételi és mintavételi szobával bővült, a páciensek és az orvosok kényelmét pedig megújult orvosi rendelők, kórtermek, valamint modern, akadálymentesített mosdók szolgálják.

A belsőépítészeti koncepció szakít a rideg kórházi hangulattal: az ergonomikus bútorok mellett a természet ihlette dekorációs elemek és a modern dizájn mind-mind azt a célt szolgálják, hogy csökkentsék a páciensek stressz-szintjét, és hozzájáruljanak a lelki jóllétükhöz a terápiák ideje alatt. 

Példaértékű összefogás 

A nagyszabású projekt nem valósulhatott volna meg a helyi közösség és a versenyszféra összefogása nélkül. A beruházás teljes finanszírozását a szatmári Bentonita Kft. nagylelkű adománya biztosította, a támogatás koordinálását pedig a „Da pentru viață” (Igen az életre) ATI Egyesület végezte.

A projekt ünnepélyes átadásakor a Szatmár Megyei Sürgősségi Kórház vezetősége, valamint az onkológiai osztály köszönetét fejezte ki a főtámogatónak. Mint elmondták, a támogatás közvetlenül a helyi onkológiai betegek javát szolgálja, jelentősen javítva a kezelési feltételeket. 

Keddtől már az új részlegen fogadják a betegeket

Annak érdekében, hogy a kezelések folyamatossága a felújítás ideje alatt se szakadjon meg, az egészségügyi tevékenységet ideiglenesen a kórház más részlegeire költöztették át.

A kényszerű átmeneti időszaknak azonban vége: június 23-án, keddtől a betegek már a megszépült, modern, kellemesebb környezetben vehetik igénybe a szükséges kezeléseket.

Az onkológiai osztály nappali ellátójában, ahol az egynapos beutalásokkal érkezőket látják el, naponta átlagosan 60 beteget kezelnek.

Hírszerkesztő

Ajánljuk még a témában:

Szatmárnémeti

Ingyenes vizsgálatok a kórház laboratóriumában

Ingyenes laborvizsgálatokat végeztethetnek a páciensek a Szatmár Megyei Sürgősségi Kórházban, csupán időpontfoglalás és küldőpapír szükséges.
Szatmárnémeti

Rendhagyó kézhigiénés bemutatót tartottak a szatmári diákoknak

A Szatmár Megyei Sürgősségi Kórház különleges programmal tette emlékezetessé a kézhigiénés világnapot. Színészek segítségével, interaktív módon tanulták meg a diákok a fertőzésmegelőzés alapjait.
Szatmárnémeti

Testen kívüli tüdővel mentettek életet

Regionális referenciaközpont a szatmári intenzív terápiás osztály a kritikus állapotú betegek ellátásában.