Szatmárnémeti

Égnek a fények, áll a vásár! — FOTÓSOROZATTAL!

Hatalmas tömeg előtt történt meg az ünnepi fények felkapcsolása kedden délután (Fotó: A szerző felvétele)
2021.11.30 - 16:55
Óriási tömeg előtt kapcsolta fel november 30-án, András napkor az ünnepi díszkivilágítás fényeit a szatmárnémeti polgármester. A városközponti fényárt lakótelepiek is kísérik, három másik helyén is a városnak fények gyúltak, legyen szép az ünnepváró, hangulatos a karácsony.

Kereskényi Gábor polgármester sokat nem teketóriázott, ünnepi beszéddel sem húzta az időt, hanem csak segítséget kért a hat órát – a fények felgyújtásának pontos idejének eljövetelét – jelző visszaszámláláshoz, meg gyermekkezeket, akik a kapcsoló gombját megnyomják. A visszaszámlálásban gyerekek és felnőttek egyaránt segítettek. Amikor egészet ütött az óra, színes fényár kerekedett mindenütt a főtéren, egy közeli templom harangja is megkondult. Amikor a rózsaszín ruhás kislány megnyomta az óriási piros gombot és felkapcsolódtak a fények, két gyerek is hópelyheket vélt látni az égből hullani. A fények felgyulladtak, január elejéig égni is fognak, a hóesésre azonban kicsit még várni kell, a tartós hótakaróra meg pláne.

Kedden a karácsonyi vásár is megnyílt a régi főtéri parkban, kézműves termékek, karácsonyi díszek, édességek, finom italok és ételek várják a vásárfiát keresőket, a parkban sétálókat, tíztől estig és a január harmadikai végleges zárásig.

Princz Csaba

 

Ajánljuk még a témában:

Szatmárnémeti

Tíz év, tíz nagyberuházás

Polgármesteri karrierértékelőt tartott saját maga által, saját maga számára a 10 éve várost vezető Kereskényi Gábor.
Szatmárnémeti

Drágább szemétszállítás júliustól

Elfogadta a tanács a Florisal szatmárnémeti áremelési előterjesztését, magasabb szemétdíjat fizetnek a város lakói júliustól.
Szatmárnémeti

Legyen tétel Szatmárnémeti az EU-s költségvetésben!

Kereskényi Gábor polgármester és az RMDSZ szatmári parlamenti csoportjának egy része Strasbourgban lobbizik, hogy az EU-s források el ne apadjanak.