Belföld

Dan Tanasă (AUR): diszkrimináció miatt 2000 lejre bírságolta a CNCD Sepsiszentgyörgy polgármesterét

2021.12.27 - 16:03

A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) képviselője szerint a CNCD a Méltóságért Európában Polgári Szervezet (ADEC) panasza nyomán indított vizsgálatot a székelyföldi elöljáró ellen.

Dan Tanasă közölte, hogy Antal Árpádot azért bírságolták meg, mert a magyar nyelv ismeretéhez kötött több, a polgármesteri hivatal által meghirdetett állást. Emlékeztetett arra, hogy Sepsiszentgyörgy lakosságának 21 százaléka nem magyar nemzetiségű.

A képviselő beszámolója szerint a CNCD megállapította, hogy etnikai diszkrimináció történt, és a 2000 lejes bírság kiszabása mellett arra kötelezte a polgármestert, hogy tegye közzé az intézmény határozatának kivonatát a polgármesteri hivatal honlapján.
AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Szatmárnémeti

Tíz év, tíz nagyberuházás

Polgármesteri karrierértékelőt tartott saját maga által, saját maga számára a 10 éve várost vezető Kereskényi Gábor.
Szatmár megye

Megbüntettek egy nagykárolyi gyorséttermet

Az egység nem tartotta be az állategészségügyi és élelmiszer-biztonsági előírásokat.
Szatmár megye

Márciusi, környezetvédelmi ellenőrzések

Egy hónap alatt közel ötven pénzbüntetés és határidőhöz kötött intézkedések előírása.