Szatmárnémeti

Zöldhulladék-elszállítás, mostantól pénzért

2021.04.02 - 07:23

Változtak a tavaszi zöldhulladék-elszállítás szabályai Szatmárnémetiben, mostantól nem ingyenes a kerti hulladék elszállítása, a Florisal csak pénzért viszi el azt, és az elszállítást előre kérni kell a szolgáltatótól. A zöldhulladék elszállítását a 0261.710.159-es telefonszámon vagy az [email protected] e-mail-címen lehet kérni. A változás oka a nem veszélyes, komposztálható hulladék kezeléséről szóló 181/2020-as törvény életbelépése, indokolja a lépést a polgármesteri hivatal egy csütörtökön kiadott közleményében. Ennek a törvénynek a második bekezdése szerint a magán- és jogi személyek, amennyiben biológiailag lebomló hulladékuk keletkezik, kötelesek azt az erre kijelölt ponton elhelyezni, vagy átadni az erre kijelölt hulladékkezelő és -begyűjtő vállalatnak. A kijelölt pont jelen esetben a házak előtti járda, garázsbehajtó vagy útszél lesz, az értesítendő hulladékkezelő pedig a Florisal.
„A 2021-es évtől kezdődően a saját udvarokon/háztartásban keletkezett zöldhulladékot a köztisztaságért felelős vállalat veszi át, a lakosok által benyújtott kérést követően, egy megszabott ár ellenében” — mondja Maskulik Csaba városmenedzser.

Körülményes

A gyakorlatban a művelet úgy fog kinézni, hogy a személyesen, e-mailben vagy telefonon leközölt elszállítási igénylést követően a cég egyik alkalmazottja kimegy a címre az elszállítandó mennyiséget felmérni, tudtuk meg a Florisal egyik munkatársától. A mennyiség ismeretében fognak majd az emberek valamelyik Florisal-pénztárhoz menni az elszállítás köbméterenkénti 80 lejes árát kifizetni. Mikor ez megvan, jön a kocsi, és elviszi a ház elé kitett hulladékot. Amíg nincs regisztrált elszállítási igény bejelentve, nem szabad a ház elé kitenni a gallyakat, nyesedéket, mert azt közterületen történő hulladéktárolás címén büntetik a rendőrök, de ha le van adva az igénylés a Florisalnál, kint lehet a ház előtt a hulladék.

Lesznek égetők

Az új rendnek két következménye várható rövid távon: vagy óriási sorok lesznek a néha a számlafizetésért érkezőkkel sem boldoguló Florisal-pénztáraknál az elszállítást fizetni érkezők miatt, szembemenve a járványügyi előírásokkal, vagy mindenki elkezdi égetni a gallyakat az udvarán, mert sokallja a köbméterenkénti 80 lejes tarifát.

Princz Csaba

Ajánljuk még a témában:

Szatmárnémeti

Drágább szemétszállítás júliustól

Elfogadta a tanács a Florisal szatmárnémeti áremelési előterjesztését, magasabb szemétdíjat fizetnek a város lakói júliustól.
Szatmárnémeti

Emelkedik a minimálbér, drágítana a Florisal

Hétfőn dönt a városi tanács, hogy helyt ad-e a köztisztasági vállalat tarifaemelési szándékának.
Szatmárnémeti

A kuka mellé tett szemét is szemetelésnek számít

Nincs nap, hogy ne filmeznének le szemetet szabálytalanul lerakókat a kukafigyelő kamerák Szatmárnémetiben.