Szatmárnémeti

Véget ért a próba-képességfelmérő

2021.04.01 - 08:24

A tegnapi vizsgán végül 691 diák jelent meg, közülük 618-an magyar nyelv és irodalomból, 73-an pedig német nyelv és irodalomból adtak számot tudásukról, derül ki a Szatmár Megyei Tanfelügyelőség szerkesztőségünkbe eljuttatott közleményéből. A tételeket és a javítókulcsot a cutt.ly/bcrlwB4 honlapon lehet megtekinteni.

„Megoldható volt a tétel, nem voltak nehezek a szövegek, viszont egy-két feladat okozott meglepetést és fejtörést a gyerekeknek. A szövegalkotási feladat sem volt nehéz, a gyerekek azt jelezték, hogy boldogultak a feladatok megoldásával. Mindenképp szükségesnek bizonyult a két óra az összes feladat megoldására, jól be kellett osztaniuk a diákoknak az idejüket, hogy minden feladatot pontosan meg tudjanak oldani” — mondta el a magyar tételsorral kapcsolatosan megkeresésünkre Fisár Erika, a Kölcsey Ferenc Főgimnázium magyar szakos tanára. S. B.

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Matematika vizsgával folytatódott a képességfelmérő

A matematika írásbeli próbával folytatódott szerdán az országos képességfelmérő. Szatmár megyében 2516 nyolcadikos diák iratkozott fel a megmérettetésre, amelyet 21 vizsgaközpontban szerveztek meg.
Szatmár megye

94 százalékos volt a részvétel a román képességvizsgán

Szatmár megyében a nyolcadikosok 94,71 százaléka vett részt a román nyelv és irodalom országos képességfelmérő írásbeli vizsgáján, amelyet 21 vizsgaközpontban szerveztek meg.
Szatmár megye

Hétfőtől képességfelmérőznek a nyolcadikosok

Hétfőn kezdődik az országos képességfelmérő vizsga, amelyre több mint 148 ezer nyolcadik osztályt végzett tanuló iratkozott fel. Szatmár megyében 2516 diákra várnak írásbeli vizsgák.