Szatmárnémeti

Vasárnap lesz a Jézus Szíve-búcsú

Fotó: SZFÚ archívum
2021.06.09 - 17:22
Az egyházmegyei búcsú június 13-án, vasárnap lesz, helyszíne a székesegyház előtti tér.

A ma már csak Kálvária-templomként ismert Jézus Szíve-templom búcsúmiséjét 1999 óta, nm. és ft. Reizer Pál püspök kérésére a székesegyház előtti téren ünneplik.

Az idei évi egyházmegyei búcsú június 13-án, vasárnap lesz, helyszíne a székesegyház előtti tér. 10 órától közösen imádkozzák a rózsafüzért, ugyancsak 10 órától szentgyónásra lesz lehetőség a székesegyházban, egészen a szentmise végéig.

Az ünnepi szentmise szónoka ebben az évben nm. és ft. Cserháti Ferenc, a külföldi magyarok lelkipásztori ellátásával megbízott esztergom-budapesti segédpüspök, aki a Kálvária-templomban 9.30 órától kezdődő német nyelvű szentmise főcelebránsa is lesz — tájékoztat közleményében a Szatmári Római Katolikus Egyházmegye. SZFÚ

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Elindult a Boldogasszony zarándokvonat

Elindult a Boldogasszony zarándokvonat a csíksomlyói pünkösdi búcsúra csütörtök reggel a budapesti Keleti pályaudvarról.
Szatmárnémeti

Áldozócsütörtökön tartotta búcsúünnepét a szatmárnémeti székesegyház

Krisztus ígérete és az örök haza reménye — búcsúünnep a szatmárnémetii székesegyházban
Szatmár megye

„Testvérként élni minden teremtménnyel” — zarándoklatra hívnak

Szombaton Kálmándtól Szatmárnémetiig tartó, 43 kilométeres zarándoklatra hívnak (becsatlakozási lehetőségekkel) Scheffler János püspök boldoggá avatásának 15. évfordulója alkalmából.