Szatmárnémeti

Változatlanok a számok a megyében

2021.07.05 - 16:08

A Szatmár Megyei Kórházban változatlanul 5 fertőzöttet ápolnak, és továbbra is üresek az intenzív terápiás ágyak.
Házi vagy intézményes karanténban 165-en vannak (sárga és vörös zónás országokból hazaérkezettek), míg házi elszigeteltségben 9-en (kórházi kezelésre nem szoruló, teljesen tünetmentes vagy enyhe tüneteket produkáló, de igazoltan koronavírus-fertőzött személyek és családtagjaik). Az elvégzett tesztek száma 110 253, vagyis az előző adatközlés óta alig 71 mintát elemeztek.
Az elmúlt 24 órában 134-en kapták meg a koronavírus elleni vakcinát, s ezzel az oltáskampány keretében már 83 662 (vagy 86 667) személyt immunizáltak.

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Vegyes az idei méhészeti szezon a Partiumban

Az idei akácméz igencsak kérdéses, viszont a méhészek zöme elégedett a repcehordással — igaz, a hideg miatt a méz sűrűbb és szárazabb lett a megszokottnál, emiatt gyorsabban kristályosodik.
Szatmár megye

Még az igények 10%–át sem fedezi a kapott pénz

Idén Szatmár megye közel 43,8 millió lejt kapott a becsült jövedelemadó elosztásából — 490 millióra lenne szükségük az önkormányzatoknak a helyi fejlesztésekre.
Szatmár megye

Emelkedik a COVID-19 és influenza esetszám Szatmárban

A Szatmár Megyei Közegészségügyi Igazgatóság szeptemberi jelentése szerint 318 új COVID-19 és 284 légúti fertőzéses, influenzás esetet regisztráltak, emellett oltási és megelőzési ajánlásokat tettek.