Szatmárnémeti

Új munkabizottság alakult a prefektúrán

2021.03.19 - 06:24

Az új bizottság a már két éve elfogadott munkamódszertan alapján tevékenykedik. Ez a döntés annak okán született, hogy ezen a lakosság számára fontos területen bekövetkezett egy jogalkotási és procedurális holtpont. Tegnap délelőtt a Közigazgatási Palota kis gyűléstermében zajlott munkabizottság — melynek a Szatmár Megyei Prefektusi Hivatal jogtanácsosai, a megyei kataszteri hivatal munkatársai, a megye egyes területi-közigazgatási egységeinek jegyzői a tagjai — első találkozója. Altfatter Tamás megköszönte a megjelenteknek, hogy ilyen gyorsan és nyitottan reagáltak megkeresésére, és abbeli reményének adott hangot, hogy a helyi erőfeszítéseknek köszönhetően az országos visszaszolgáltatási hatósággal (ANRP) együttműködésben a lehető legrövidebb időn belül sikerül tisztázni a még megoldatlan földvisszaigénylési dossziékat.

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Vadászati és járványügyi válságkezelés: fokozott készültség Szatmárban

A szatmári hatóságok és vadásztársaságok közös fellépést terveznek az afrikai sertéspestis és a veszettség terjedése ellen, miközben a medveállomány növekedése is aggodalmat kelt a szakemberek körében.
Szatmár megye

Szatmár megye felkészül a hőségre és az aszályra

Ivóvízosztó és elsősegélyt nyújtó pontok, és akár forgalomkorlátozások is jöhetnek Szatmár megyében: a hatóságok részletes tervvel készülnek az idei nyár extrém hőségére és aszályára.
Szatmár megye

Szatmár megyében 477 uniós projektet kellene hamarosan befejezni

Szatmár megyében jelenleg 477 PNRR-projekt zajlik több mint 173 millió euró értékben. A beruházások többsége oktatási, energetikai és infrastruktúra-fejlesztési célokat szolgál.