Belföld

Többlettámogatást nyújt a fejlesztési minisztérium az önkormányzatoknak a megdrágult távfűtési számlák kifizetésére

2022.02.15 - 06:40

A miniszter szerint a januári és februári számlák kifizetésére nyújthat a minisztérium többlettámogatást az önkormányzatoknak, amennyiben azok kérelmezik azt, az eredeti, 400 millió lejes költségkeret meghaladása nélkül.

A hatályos rendelkezés értelmében a novemberi és decemberi hónapokra - amennyiben a távfűtéshez szükséges gáz ára meghaladta a 0,25 lejt/kilowatt - a költségtöbblet 50%-át a fejlesztési minisztérium fedezte. Az új rendelkezés értelmében nemcsak a költségtöbblet felét biztosíthatja a szaktárca, hanem akár a másfélszeresét a januári és februári számlák esetén.

'Az új szabályozásra azért volt szükség, mert a tél első két hónapjában kifizetett, megdrágult távfűtési számla nagy terhet rótt az önkormányzatokra. Ezt szeretnénk most kompenzálni a télből hátramaradt két hónapban' - mutatott rá Cseke Attila.

Mint ismeretes, Gyergyószentmiklóson, Székelyudvarhelyen, Temesváron és Brassóban, de Nagyváradon és Aradon is gázzal működő kazánházakkal oldják meg a távfűtést, a minisztérium már kiutalta a novemberi és decemberi számlák fedezésére a támogatást a hat önkormányzatnak. A következő hónapokban Csíkszereda és Sepsiszentgyörgy is részesülni fog a benyújtott számlák alapján ebben a támogatásban - hívta fel a figyelmet a miniszter.

Az elfogadott jogszabály ugyanakkor annak a lehetőségét is megteremti, hogy az önkormányzat önerőből biztosítsa a távfűtési szolgáltatás folytonosságát ott, ahol megvan erre a szükséges fedezet - tette hozzá. AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Segítség az állattartó gazdaságoknak

Az RMDSZ törvénycsomagot terjesztett be a sertés- és szarvasmarhatartók támogatására, valamint a sertéspestis elleni hatékonyabb fellépésért.
Belföld

15 eurós támogatás minden méhcsalád után

2028-ig minden hivatalosan nyilvántartott méhcsalád után évi 15 eurónak megfelelő támogatásban részesülhetnek a romániai méhészek.
Belföld

Háromezer eurós fokhagyma-támogatás

A program célja a hazai fokhagymatermesztés ösztönzése és a termelők támogatása egy minden szempontból nehéz időszakban.