Belföld

Több mint 17 millió lejt utalt fűtéstámogatásra a fejlesztési minisztérium

2022.03.03 - 09:04
Kiutalta a fejlesztési minisztérium a megdrágult távfűtési számla kifizetésére irányuló negyedik támogatást olyan települések számára, ahol gázzal fűtött kazánokkal oldják meg a távfűtést - jelentette be Cseke Attila fejlesztési, közigazgatási és közmunkálatokért felelős miniszter.

A miniszteri rendelet értelmében 17.690.607 lejt utalt ki a szaktárca a 2021 decemberi és 2022 januári számlák fedezésére a támogatást kérelmező önkormányzatoknak.

Konstanca és Rădăuţi 6.282.454 lejes támogatásban részesül a decemberi hónapra, Bákó, Brassó, Konstanca, Sepsiszentgyörgy és Nagyszeben 11.408.153 lejes támogatást kap januárra.

'A támogatás a 2021-2022-es téli időszakra vonatkozik. Az önkormányzatok további kéréseit is várja a fejlesztési minisztérium, amely 400 millió lejt különített el erre a célra' - olvasható az RMDSZ tájékoztatásában.
AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Nem áll be Veştea mögé az RMDSZ

Olyan szavazatokra is szükség lenne a kormányalakításhoz, amelyekkel nem akar egy lapra kerülni a Szövetség.
Belföld

Veştea nem hátrál, a PNL-s ultimátum sem riasztotta vissza

Nem adja vissza a kormányalakítási megbízást - a liberálisok (pártilag) nem támogatják, a PSD az RMDSZ döntésére vár.
Belföld

Szigorúbban büntetik a gyermekbántalmazókat

Elfogadta a parlament azt a törvénytervezetet, amely jelentősen szigorítja a kiskorúakkal szembeni bántalmazás miatt kiszabható büntetéseket, ezzel is erősítve a gyermekek védelmét.