Szatmárnémeti

Szeptembertől lesz prefektusi fogadóóra

Fotó: Habarics Zsolt
2021.07.15 - 12:55
A világjárvány, a távolságtartásra vonatkozó előírások, az online világba költözött ügyintézés okán a prefektusi fogadóórák is abbamaradtak megyénkben, pedig a hasonló alkalmak iránt jelentős igény mutatkozott a lakosság körében.

A szatmáriak bizalommal fordultak a kormány területi képviselőjéhez ügyes-bajos dolgaikkal, abban bízva, hogy megértést és segítséget is kapnak. A koronavírus-járvány miatt aztán a fogadóórákat beszüntették, de Altfatter Tamás kormánymegbízott már márciusi beiktatását követően azt nyilatkozta, hogy amint lehet, ismét megszervezik a prefektusi fogadóórákat, de addig is nyitva az ajtaja a lakosok előtt, igyekszik segítséget nyújtani mindenkinek.

Megkeresésünkre a prefektusi hivatal sajtóosztálya elmondta, hogy a prefektusi fogadóórákat a járványhelyzet jelenlegi alakulása alapján a tervek szerint szeptembertől tudják újraindítani, erről pedig időben értesítik majd a lakosságot.

Sógor Beáta

 

 

 

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Szatmár megye felkészül a hőségre és az aszályra

Ivóvízosztó és elsősegélyt nyújtó pontok, és akár forgalomkorlátozások is jöhetnek Szatmár megyében: a hatóságok részletes tervvel készülnek az idei nyár extrém hőségére és aszályára.
Szatmár megye

Afrikai sertéspestis-gócok Szatmár megye több háztáji gazdaságában

Minden fertőzési góc — Turc, Érkőrös, Reszege, Kökényesd és Túrterebes — körül 3 kilométeres védőkörzetet, illetve 10 kilométeres megfigyelési övezetet jelöltek ki.
Szatmárnémeti

Életmentő készülék az útlevél- és gépjárműbejegyzési osztályon

Újabb elsősegélynyújtó ponttal bővült a Román Vöröskereszt országos hálózata: ma délutántól félautomata defibrillátor vigyáz a szatmárnémeti prefektúra várótermében tartózkodók biztonságára.