Szatmárnémeti

Székhelyet kért az idősklub

Fotó: Szatmár Megyei Prefektusi Hivatal
2021.11.24 - 04:48
A jogi személyiséggel rendelkező Szatmár Megyei Idősek Tanácsa székhelyet kért a prefektussal való találkozón, hogy pályázni tudjon, és helyszínt tudjon biztosítani találkozóinak.

Hosszú kihagyás után november 23-án a Szatmár Megyei Prefektusi Hivatal székhelyén zajlott a Szatmár Megyei Idősek Tanácsát alkotó egyesületek vezetőivel folytatott tanácskozás. A munkamegbeszélést Altfatter Tamás prefektus vezette, és igyekeztek lajstromba venni mindazokat az aktuális problémákat, amelyekkel a Szatmár megyei nyugdíjasok szembesülnek. A prefektus a találkozón elismerőn szólt arról, hogy a munkamegbeszélést meg lehetett szervezni, tudniillik a résztvevők be vannak oltva, ezáltal is bizonyítva azt, hogy felelősséget vállalnak saját maguk és környezetük egészségéért is. A pandémia előtt havonta megtartották a prefektúrán az idősek gondjaival foglalkozó munkamegbeszélést, ám a világjárvány miatt ezt is fel kellett függeszteni.

A találkozó egyik fontos témája a Szatmár Megyei Idősek Tanácsának felvetése alapján született: a prefektus támogatását kérte, hogy találjon/kapjon egy olyan helyiséget, ahol zavartalanul megvalósíthatja a tevékenységeit. Egy pillanatnyi megoldás már a megbeszélésen megszületett, hiszen a tanácskozáson jelen volt a szatmári önsegélyező pénztár igazgatója, Lucian Marişca, aki felajánlott egy helyiséget a nyugdíjasoknak székhely gyanánt. Ez nagyon jó hírnek számít, hiszen a Szatmár Megyei Idősek Tanácsa ezentúl jogi személyiségként működik majd, és ha meglesz a székhelye is, akkor tud majd különböző kiírásokra pályázni, majd pedig bővíteni tevékenységét.

Ugyancsak a megbeszélés keretében ismertették a nyugdíjasokkal a december 1-jei ünnepi programot. A találkozó végén a jelenlévők megállapodtak abban, hogy amennyiben a járványügyi helyzet lehetővé teszi, az idősek gondjaival foglalkozó tanácskozásra havonta sort kerítenek.

Sógor Beáta

 

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Szatmár megyében 477 uniós projektet kellene hamarosan befejezni

Szatmár megyében jelenleg 477 PNRR-projekt zajlik több mint 173 millió euró értékben. A beruházások többsége oktatási, energetikai és infrastruktúra-fejlesztési célokat szolgál.
Szatmárnémeti

Környezethatékonyabbak a szatmári környezetvédők

Négymillió lejből újult meg és lett energiahatékonyabb a Szatmár Megyei Környezetvédelmi Igazgatóság székháza.
Vidék

Veszett kutyára bukkantak Turcon

Az eset nyomán a prefektúra elrendelte a gazdátlan kutyák azonosítását és kezelését, valamint a húsevő állatok kötelező oltását.