Napról napra egyre több koronavírusost azonosítanak Szatmárban, a települések indexei meredeken emelkednek, és egy alig 40 éves páciens is elhunyt a fertőzés szövődményei miatt.
Mintegy százzal több lakossági fogyasztóvédelmi bejelentést regisztráltak 2021-ben az azt megelőző évhez képest — derül ki a Szatmár Megyei Fogyasztóvédelmi Felügyelőség éves jelentéséből.
A Szatmár megyei LiterArt Egyesület és a Kölcsey Ferenc Főgimnázium szervezésében megvalósuló megmérettetést idén is online tartják meg, a versenyre január 21-ig lehet jelentkezni.
Az óvodai, iskolai és bölcsődei közgazdálkodást kell átgondolniuk a polgármestereknek, mert nehéz lesz előteremteni a fűtés és világítás költségeit azután, hogy nagyot drágult az energia.
A Máltai Szeretetszolgálat önkéntesei a fagyos éjszakák idején ismét az utcákat járják, meleg teával, jó szóval segítenek a hajléktalanoknak, hisz a megfelelő jelenlét életeket menthet.
Újabb határértékeken fordultak át a számlálók a fertőzöttek és a gyógyultak esetében is január 12-én — a közegészségügyi igazgatóság adatainak értelmében Szatmár megyében már 22 109 igazoltan koronavírus-fertőzöttet tartottak nyilván hivatalosan, ami azt is jelenti, hogy az előző adatközlés óta kereken 200 új esetet regisztráltak.
Gazdasági válság ide vagy oda, tavaly jóval több luxusautót adtak el Romániában, mint egy évvel korábban — és a határátkelőnél „lebukott”, külföldről hozott-lopott autókból sem volt kevesebb.
Hetek kérdése, hogy végezzenek a szatmárnémeti új főtéri átépítési munkálatokkal, kezdődhet a régi főtér felújítása. Kész lesz a teljes körgyűrűszelet május végére, és idén már be fog indulni a buszterminál. Előrelépés várható a két parkolóház építésében.
Üdv!
Mi vagyunk a sütik
Oldalunkon sütiket (cookie-kat) használunk a kiemelkedő felhasználói élmény biztosítása érdekében. Kattintson a "Cookiek elfogadása" gombra ha egyetért minden típusú süti használatával vagy a "Cookiek személyreszabása" gombra ha szeretné kiválasztani milyen típusú sütik induljanak el.
Süti szabályzat