Súlyos közlekedési baleset történt szombat hajnalban, pár perccel 4 óra után Szatmárnémetiben, a Károlyi úton, ahol egy 21 éves sofőr vesztette el uralmát BMW-je fölött és nekicsapódott egy villanyoszlopnak.
Megint telik az idő, a városvezetés és a városlakók idegeivel játszik a Florisal. Újra pert indított a köztisztasági kiírás ellen, most az a baja, hogy elektromos autókról is szó van benne.
A Mathias Corvinus Collegium (MCC) középiskolások számára januárban meghirdetett felvételijére Erdély-szerte 729 diák jelentkezett, a program létszáma ezzel a duplájára nőtt. Az erdélyi Középiskolás Program most már több mint 1400 diákot számlál.
Altfatter Tamás prefektus a Szatmár megyei népszámláló bizottság elnökeként pénteken munkamegbeszélést tartott a megyei statisztikai igazgatóság vezetőjével, Ghiran Cătălinnel a népszámlálás megyei szintű lebonyolításáról.
Február 4-én a közegészségügyi igazgatóság adatai értelmében 28 548 igazoltan koronavírus-fertőzöttet tartottak nyilván hivatalosan Szatmár megyében, ami azt is jelenti, hogy az előző adatközlés óta 289 új esetet jegyeztek, az újratesztelt páciensek közül pedig 11-nek lett ismét pozitív az eredménye.
A Szatmár Megyei Tanfelügyelőség irányításával és Szatmár Megyei Tanács finanszírozásával zajló kampány célja az, hogy felhívják a diákok figyelmét az iskolai erőszak negatív hatásaira.
Sült krumpli ketchuppal? Miccs vagy virsli mustárral? Persze a legtöbben ezeket az élelmiszereket együtt fogyasztják, egymás kísérői, de vajon tudjuk, hogy mit tartalmaznak? A paradicsom és a mustármag mellett mi lehet még a ketchupban, illetve a mustárban?
Huszonnégy tanintézmény huszonnégy diákja és kísérő tanáraik vettek részt február másodikán, a vizes élőhelyek világnapján az Élet Fája Egyesület által megrendezett eseményen.
Közeledik az előkészítő osztályba való beiratkozás időszaka, emiatt a magyar iskolaválasztás fontosságáról egyre több szó esik. Ezzel összefüggésben „Minden magyar gyermek számít” jelszóval indította újra tájékoztatási és tudatosítási kampányát az RMDSZ.
A tegnapi adatok szerint egyetlen megyében sem érte el a 75 százalékot a kórházi Covid-osztályok telítettsége, így sehol nem állnak át jövő héttől megyei szintű online oktatásra. Szatmár megyében a Covid-betegekeknek elkülönített ágyak 46,66%-a foglalt.
Üdv!
Mi vagyunk a sütik
Oldalunkon sütiket (cookie-kat) használunk a kiemelkedő felhasználói élmény biztosítása érdekében. Kattintson a "Cookiek elfogadása" gombra ha egyetért minden típusú süti használatával vagy a "Cookiek személyreszabása" gombra ha szeretné kiválasztani milyen típusú sütik induljanak el.
Süti szabályzat