Szatmárnémeti

Sportterem, stadion, parkolóház

2026.06.24 - 11:10
Sok szatmárnémeti közérdekű beruházás van folyamatban, kezdődik el, vagy jut hamarosan átadási fázisba.

Az elmúlt tíz évről szóló önelszámoltatás mellett a folyamatban lévő megyeszékhelyi beruházásokról is beszélt Kereskényi Gábor polgármester a City Rádió szerda reggeli, Városinfó című műsorában.

(Fotó: friss.ro / archív)

A teljesség igénye nélküli felsorolás a következőkről szólt: sportterem-építés a használaton kívüli, Muncii utcai kazánház helyén, zajlik a Mileniului utcai Sport-hotel és a Porumbeilor utca 1. szám alatti épület felújítása. Az Unio-stadion elbontása megkezdődött, a napokban lesz leszerződve a sárerdei pihenőövezet-kialakítás műszaki tervezését, és a 15-ös lakótelep rehabilitációja is elkezdődik hamarosan. További utcákat modernizálnak a Pirosberekben, legkésőbb 2026 őszén átadják a Mihail Kogălniceanu utcai parkolóházat.

Hírszerkesztő
(Nyitókép: Az épülő parkolóház, fotó: Princz Csaba)

Ajánljuk még a témában:

Szatmárnémeti

Nem lesz parkolóház a Várdomb (Decebal) utcában

Nem fog gépkocsitároló épülni a Someşul üzletház hátánál, a polgármester ennek okairól is beszélt, és ennek nyomán úgy tűnik: már nem is lenne szükség rá.
Szatmárnémeti

Jövő év végére elkészül a Sport Hotel

Az utolsó pillanatban kezdték el a felújítást, már omlás-közeli állapotban volt a rég nem használt épület.
Szatmárnémeti

Szatmárnémeti közberuházások: nem vészes a helyzet

A költségvetési fék ellenére is csak kettő van megakadva a sok beruházás közül.