Az elmúlt tíz évről szóló önelszámoltatás mellett a folyamatban lévő megyeszékhelyi beruházásokról is beszélt Kereskényi Gábor polgármester a City Rádió szerda reggeli, Városinfó című műsorában.
A teljesség igénye nélküli felsorolás a következőkről szólt: sportterem-építés a használaton kívüli, Muncii utcai kazánház helyén, zajlik a Mileniului utcai Sport-hotel és a Porumbeilor utca 1. szám alatti épület felújítása. Az Unio-stadion elbontása megkezdődött, a napokban lesz leszerződve a sárerdei pihenőövezet-kialakítás műszaki tervezését, és a 15-ös lakótelep rehabilitációja is elkezdődik hamarosan. További utcákat modernizálnak a Pirosberekben, legkésőbb 2026 őszén átadják a Mihail Kogălniceanu utcai parkolóházat.
Hírszerkesztő
(Nyitókép: Az épülő parkolóház, fotó: Princz Csaba)