Szatmárnémeti

Sikertelen volt az örökbe adási akció

2021.06.30 - 10:45

Legutóbb szombatra szervezett örökbe adási akciót a szatmárnémeti Freelife Egyesület. A szervezők reményekkel telve érkeztek a helyszínre, de mint kiderült, akciójuk sikertelenül zárult. Érdeklődésünkre a szervezők elmondták, hogy csupán egyetlen kiskutyát sikerült örökbe adni, így a többiek visszakerültek a menhelyre, ami azért is szomorú, mert jelenleg is több mint 600 kutyáról gondoskodnak. Éppen ezért igyekeznek minél több alkalommal örökbe adási akciókat szervezni, hogy legalább a legkisebb „bentlakók” esélyt kapjanak egy jobb életre, azonban úgy tűnik, az emberek kutyák iránti érdeklődése drasztikusan visszaesett. Pozitívum volt azonban, hogy bár több kutyust nem sikerült örökbe adni, az érdeklődők adományoztak, ezáltal is könnyítve az egyesület munkáját. A helyzetet tovább nehezíti a munkaerőhiány, ugyanis az egyesületnek már jó ideje nem sikerül stabil munkatársakat találnia.
A Freelife továbbra is arra bátorít mindenkit, hogy éljen az örökbefogadás lehetőségével. Bár a menhelyen a kutyák minden szükséges ellátást megkapnak, az igazi otthont mégis csak egy szerető család jelentené számukra. Akik szeretnének örökbe fogadni vagy adományozni, a 0746.813.484-es, a 0724.003.443-as és a 0745.521.042-es telefonszámon több információt kaphatnak, vagy ellátogathatnak az ipari park szomszédságában található menhelyre.


Kallós András

 

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

A kutyákra is figyelni kell a hőségben

A nyári kánikula idején az emberek mellett az állatok, főleg a négylábúak is számos veszélynek ki vannak téve.
Szatmár megye

Mobil rendelőt indított egy állatorvos

Minden olyan gyógyászati műveletet el lehet ebben látni, teljesen steril körülmények között, mint amilyeneket egy állatorvosi rendelőben.
Szatmárnémeti

Kutyapisi okozott kellemetlenséget az egyik buszon

Nem is annyira az állat, hanem a felelőtlen gazdi miatt bosszankodtak az utasok.