Belföld

Sárga hőségriasztást adtak ki nyolc nyugati és délnyugati megyére

2021.08.15 - 09:31

Az előrejelzések szerint a Bánságban, a Körösök vidékén, valamint Olténia és Muntenia nagy részén nagyon meleg lesz a nap folyamán, fokozódik a kellemetlen hőérzet, a hőmérséklet-páratartalom mutató elérheti, sőt akár meg is haladhatja a kritikus 80-as szintet.

A nappali csúcshőmérséklet eléri a 34-36 Celsius-fokot.

A sárga riasztás Bihar, Arad, Temes, Krassó-Szörény, Mehedinţi, Dolj, Olt és Teleorman megyére érvényes.

Hétfőn és kedden az ország nagy részén fokozódni fog a hőség, a nappali csúcsértékek 34 és 38 fok között alakulnak, és éjszaka sem fog 20 fok alá csökkenni a hőmérséklet - figyelmeztetnek a meteorológusok. AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Piacok: vigyázzunk, hogy mit, hol és mikor vásárolunk!

Az ilyen nagy forróságban érdemes különös figyelmet fordítani a részletekre a romlandó élelmiszerek beszerzésekor.
Szatmár megye

Vörös hőségriadó Szatmár megyében

Árnyékban a negyven fokot is elérheti a hőség vasárnap, hétfő reggelig lesz érvényben a harmadfokú jelzés.
Szatmár megye

A kutyákra is figyelni kell a hőségben

A nyári kánikula idején az emberek mellett az állatok, főleg a négylábúak is számos veszélynek ki vannak téve.