Szatmárnémeti

Razziás napok vannak

2021.09.10 - 07:50

Az akcióhoz csatlakoztak a szatmári rendőrök is, akik tegnap a legforgalmasabb útszakaszokon vizsgálódtak, figyelmüket nemcsak a gépkocsivezetőkre, de a gyalogosokra, kerékpárosokra és motorosokra is fordítva. S bár mint közleményében a Szatmár Megyei Rendőr-felügyelőség hangsúlyozza: ezen ellenőrzések legfőbb célja nem a büntetés, hanem a szabályok betartásának és a biztonságos közlekedés fontosságának tudatosítása, 110 bírságot kiróttak közel 29 000 lej értékben a különböző szabálytalanságokért. Bevontak 9 jogosítványt is, többek között hármat gyorshajtásért, négyet pedig azért, mert a zebrán átkelő gyalogosnak nem adtak elsőbbséget a sofőrök.
A hatóság emberei külön figyelmet szenteltek a 8+1 személyesnél nagyobb autóbuszok utasainak is — az ő esetükben a kötelező maszkviselés betartását ellenőrizték.

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Majd' 58 kiló kábítószer két hét alatt

A rendőrök 118 házkutatást tartottak és 12 tettenérést szerveztek meg. 57 személyt őrizetbe vettek.
Szatmár megye

Márciusi, környezetvédelmi ellenőrzések

Egy hónap alatt közel ötven pénzbüntetés és határidőhöz kötött intézkedések előírása.
Szatmárnémeti

Mindennap volt dolguk a helyi rendőröknek

A tavalyi évben több mint hétezer saját akciót hajtottak végre, egyebek mellett 1434 tilosban parkoló járművet szállíttattak el.