Szatmárnémeti

Nyitva lesznek a hivatalok

Fotó: freepik.com
2021.04.02 - 04:47
A nyugati kereszténység hétvégén ünnepli a húsvétot, a kereszténység legnagyobb ünnepén viszont a romániai közintézmények a megszokott program szerint működnek, hétfőn is tartanak ügyfélfogadást.

 Szatmár megyében a decentralizált intézményekben (megyei nyugdíjpénztár, munkaügyi felügyelőség, munkaerő-foglalkoztatási ügynökség, útlevélosztály, gépjárműbejegyzési és jogosítványkibocsátó hivatal stb.), illetve a prefektúrán is a megszokott rend szerint zajlik a munka, azonban azok az alkalmazottak, akik most ünnepelnek, szabadok lesznek. Ezt a szabadnapot be kell majd pótolniuk, mivel az ortodox húsvét alatt minden decentralizált intézmény zárva lesz, tudtuk meg a Szatmár Megyei Prefektusi Hivatal munkatársától.

Ajánljuk még a témában:

Szatmárnémeti

Tojásírás a szatmárnémeti börtönben

A rácsok mögött is jelen van az ünnep, a feltámadást ezen a dátumon ünneplő elítéltek a húsvét közeledtével tojást festettek.
Szatmárnémeti

A Transurban húsvéti menetrendje

Április 13-ig befolyásolják a tömegközlekedés programját a húsvéti ünnepek.
Szatmárnémeti

Pénteken lesz az első nagy húsvéti kincsvadászat

Térkép alapján kell majd minél több húsvéti kincset megtalálni Szatmárnémetiben, a régi főtéri parkban.