Szatmárnémeti

Nyitottságot, hatékonyságot kért a prefektus az igazgatóktól

2021.03.31 - 04:07

A prefektus arról kért tájékoztatást, hogy a decentralizált intézmények vezetői hogyan adaptálódtak a digitális igényekhez az elmúlt egy év alatt. Ez azért is nagyon fontos, mert ezáltal minimálisra lehet csökkenteni a közalkalmazottak és az ügyintéző lakosság közötti fizikai kontaktust, melyre egyre nagyobb az igény, ugyanakkor a közszolgáltatásokat a virtuális térbe kell költöztetni, és általános modernizálásra is szükség van. A gyűlésen a decentralizált intézmények képviselői beszámoltak minden intézmény esetén az újdonságokról, arról, hogy a kommunikáció, tájékoztatás, a digitális dokumentációkhoz való hozzáférési milyen módon működik.

Altfatter Tamás prefektus felhívta a jelenlevők figyelmét arra, hogy a digitalizálást nem egy egyszerű dokumentumátadó, illetve -fogadó lehetőségként kell kezelni, hanem minél hamarabb kétirányú kommunikációs platformra kell áttérni, mely alkalmas adat és információ tárolására, illetve adminisztratív iratok generálására is. A digitalizálás mellett az átláthatóságról is szót ejtettek, kihangsúlyozva, hogy jól látható módon kell megosztani a közérdekű információkat. A prefektus arra kérte a decentralizált intézmények vezetőit, hogy minden beérkezett kérelmet a lehető legrövidebb időn belül válaszoljanak meg, ugyanakkor sokkal nagyobb nyitottságot kért mind a lakosság, mind a sajtó képviselőinek irányába.

Sógor Beáta

Fotó: Szatmár Megyei Prefektusi Hivatal

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Vadászati és járványügyi válságkezelés: fokozott készültség Szatmárban

A szatmári hatóságok és vadásztársaságok közös fellépést terveznek az afrikai sertéspestis és a veszettség terjedése ellen, miközben a medveállomány növekedése is aggodalmat kelt a szakemberek körében.
Szatmár megye

Szatmár megye felkészül a hőségre és az aszályra

Ivóvízosztó és elsősegélyt nyújtó pontok, és akár forgalomkorlátozások is jöhetnek Szatmár megyében: a hatóságok részletes tervvel készülnek az idei nyár extrém hőségére és aszályára.
Szatmár megye

Szatmár megyében 477 uniós projektet kellene hamarosan befejezni

Szatmár megyében jelenleg 477 PNRR-projekt zajlik több mint 173 millió euró értékben. A beruházások többsége oktatási, energetikai és infrastruktúra-fejlesztési célokat szolgál.