Szatmárnémeti

Nemzetközi tapasztalatcserére érkeztek a bírák

2021.10.09 - 07:12

Alin Văsonan, a Nagyváradi Ítélőtábla bírája kísérte el Szatmárnémetibe a külföldi delegáció tagjait, akiket házigazdaként a törvényszék elnöke, Felix Mureşan Cardonel, alelnöke, Laura Micle, illetve a Szatmárnémeti Bíróság elnöke, Camelia Pop köszöntött.
A látogatás keretében a spanyol és német bíráknak bemutatták a törvényszék épületét és munkamenetét, a külföldi vendégek az üléstermeket, a dísztermet, regisztratúrát és az archívumot nézték meg, majd megbeszélték a Szatmárnémeti Törvényszék feladatait a nemzetközi és európai törvényhozások perspektívájából. A konferencia keretében több, a jogi rendszerrel kapcsolatos kérdésről beszéltek, mint például a hazai törvénykezés felépítése, a büntető törvénykönyv előírásai.
A találkozó célja az volt, hogy erősítsék a kapcsolatokat az Európai Unió tagországainak intézményeivel, és elemezzék a romániai, illetve az európai jogrendszert — áll a törvényszék szerkesztőségünkbe eljuttatott közleményében.

Ajánljuk még a témában:

Szatmárnémeti

Ady Endre 20-22: örökösök kerestetnek

A felperesek egyike nemrég meghalt, a tárgyalás felfüggesztését kérte az alperes ügyvédje, amíg az örökösödési folyamat le nem zajlik.
Szatmárnémeti

Drágább szemétszállítás júliustól

Elfogadta a tanács a Florisal szatmárnémeti áremelési előterjesztését, magasabb szemétdíjat fizetnek a város lakói júliustól.
Belföld

Bíróságra került a nemzeti liberális pártügy

A belső ellenzék többek között a pártból való kizárást vétóztatta meg a törvényszéken - PNL megfellebbezi a hétfői párthatározatok felfüggesztéséről szóló törvényszéki döntést.