Szatmárnémeti

Nemzetközi képzőművészeti tárlat, több mint 200 alkotás

Fotó: Elek György
2021.10.20 - 03:37
A Szatmár Megyei Múzeum képzőművészeti részlegén (Szatmárnémeti, Vécsey-ház) nyílik meg ma 16.30 órától a Titokzatos jel című képzőművészeti kiállítás.

Cristina Gloria Oprişa, a tárlat szervezője elmondta, hogy nyolcadik alkalommal szervez olyan nemzetközi képzőművészeti kiállítást, melyen egy megadott témára készült alkotások vannak kiállítva. Az idei tárlaton 157 képzőművész több mint 200 munkája lesz kiállítva.

Az alkotók az ország valamennyi területéről és a határon túlról küldték el a festményeiket, grafikáikat, kisplasztikáikat, fotóikat és más műfajban készült munkáikat.

Az új központi képzőművészeti galériában lesznek elhelyezve a grafikák és a fotók, a Vécsey-házban a festmények, a szobrászati munkák és egyéb alkotások.

Cristina Gloria Oprişa minden évben lehetőséget ad egyetemistáknak is, hogy kiállíthassák a munkáikat, és felhívják azokra a tárlatlátogatók és a szakemberek figyelmét. E.Gy.

 

Ajánljuk még a témában:

Szatmárnémeti

Nézőpontok: fotókiállítás a városnapokon

Második alkalommal van jelen kültéri kiállítással Szatmárnémetiben a nagykárolyi Vasile Vénig László Fotóklub.
Szatmárnémeti

Tizenharmadik alkalommal nyílik meg a Májusi műhely

A bemutatott műveken keresztül a látogatók különböző nézőpontokat fedezhetnek fel és betekintést nyernek a kortárs művészet sokszínű világába.
Szatmár megye

Szombaton lesz a Múzeumok Éjszakája

Ez lesz az az este, amikor a történelem, a művészet és az élmények találkoznak, két város három helyszínén.