Egy kilométeren húzódó egy hektáros parkot jelent a Vasile Lucaciu utca két sávja között húzódó zöldövezet, ennek felújításába kezdett bele június 24-én a kivitelező. A beruházás európai uniós forrásokból valósul meg, a szerződés értéke amit április végén írt alá a polgármester, 17 millió lej.
Nem lesz olyan fázisa a munkának, ami miatt közlekedési sávot kellene lezárni, forgalomkorlátozást kellene bevezetni.
A projektben leírtak szerint a meglévő gyalogutakat helyreállítják és természetes kőből készült burkolattal borítják, illetve ahol szükséges, új gyalogutakat alakítanak ki.
A parkban lévő, utcai bútorzatot is újakra fogják cserélni, öntözőrendszert kap az összes zöldterület, lesz térfigyelőrendszer, helyreállítják a park jellegzetes támfalait.
Mint megtudtuk, csupán egy-két, beteg vagy nagyon öreg fát vágnak ki, viszont első szakaszban 61-et ültetnek.
Speciális elérési pontok épülnek a fogyatékkal élők számára a parkba való könnyebb bejutás érdekében, a meglévő műemlékeket helyreállítják és megtisztítják, korszerűsítik a szökőkutat is.
A projekt része még ivókutak telepítése is, kutyaürülék-zsák adagolók kihelyezése, sakkasztalokkal ellátott területek kialakítása és egy teljesen felszerelt mosdó építése.
Ha minden jól megy jövő nyáron lesz a modernizált park átadva.
Princz Csaba
(A szerző felvételei)