Szatmárnémeti

Nem lesz adóemelés

Fotó: Habarics Zsolt
2021.05.04 - 16:50
A polgármesterrel való konzultálást követően olyan előterjesztéssel állt elő a szatmárnémeti adóhivatal, hogy ne legyenek megemelve a helyi adók 2022-ben a megyeszékhelyen.

Annyiban fognak változni a telek-, épület- és járműadók jövőre a megyeszékhelyen, hogy az országos adótörvénykönyv előírásainak megfelelően az előző (2020-as) évi inflációnak — ami ez esetben 2,6 százalék — megfelelően indexálva lesznek.

A tanács változatlan formában április végi ülésén elfogadta az előterjesztést. Nem változtak az adóbefizetési határidők és az adójóváírás szabályai.

Továbbra is március vége, illetve szeptember vége a két befizetési határidő, utóbbi elérkeztekor a teljes évi adónak ki kell lennie fizetve, hogy ne terhelje késedelmi kamat. A március végi teljes összegű befizetés tízszázalékos jóváírásra jogosítja majd fel 2022-ben is az adókötelest, legyen az magán- vagy jogi személy.

Szatmárnémetiben öt éve nem volt adóemelés. P. Cs.

 

 

 

Ajánljuk még a témában:

Szatmárnémeti

Drágább szemétszállítás júliustól

Elfogadta a tanács a Florisal szatmárnémeti áremelési előterjesztését, magasabb szemétdíjat fizetnek a város lakói júliustól.
Szatmárnémeti

Több mint háromezer ember maradt adós

Első lépésben fizetési felszólítást kapnak, de ha erre nem reagálnak 15 naptári napon belül, a végrehajtás folytatódik.
Szatmárnémeti

Fizetési felszólításokat kézbesítenek az adóhivatalok

Azok fognak levelet kapni, akik március végéig nem fizették ki éves helyi adóik legalább felét.