Belföld

Nem javíthatnak a hibázó tanárok

2022.01.13 - 10:40
Sorin Cîmpeanu tanügyminiszter a Szülői Bizottságok Országos Szövetségének képviselőivel folytatott megbeszélése utáni sajtótájékoztató keretében bejelentette, hogy idén nem vehetnek részt a vizsgáztató bizottságokban azok a tanárok, akik a tavalyi országos felmérők és érettségi dolgozatok kiértékelésekor súlyos hibákat követtek el.

A tárcavezető szerint tárgyalópartnerei többek között azt kérték a minisztériumtól, hogy a vizsgadolgozatok kiértékelése számítógéppel történjék. Cîmpeanu elmondta, hogy egyetértett a szülők képviselőivel abban, hogy egységesíteni kell a diákok tudásának felmérését, és fel kell számolni a tanügyi rendszerben létező méltánytalanságokat. Közölte: ígéretet tett arra, hogy a szülőket is be fogják vonni az új tanügyi törvény tervezetének kidolgozásába, írja az Agerpres.

Amint arról mi is beszámoltunk, a 2020/2021-es tanév végén megszervezett képességvizsgán és érettségit követően több esetben is kiderült, hogy súlyos tévedések történtek a dolgozatok javítása során, az óvások benyújtása miatt újrajavított dolgozatok végső pontozása ugyanis sok esetben több jeggyel is eltért az eredetitől, több olyan eset is volt Szatmár megyében is, hogy a fellebbezést követően annyira megemelték az eredetileg 3-asra minősített dolgozatot, hogy a vizsgázó megkapta az átmenéshez szükséges osztályzatot. A javító tanárok ilyen mértékű tévedése már nyáron is nagy felháborodást keltett, és úgy tűnik, nem is merült feledésbe. S.B.

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Matematika vizsgával folytatódott a képességfelmérő

A matematika írásbeli próbával folytatódott szerdán az országos képességfelmérő. Szatmár megyében 2516 nyolcadikos diák iratkozott fel a megmérettetésre, amelyet 21 vizsgaközpontban szerveztek meg.
Szatmár megye

94 százalékos volt a részvétel a román képességvizsgán

Szatmár megyében a nyolcadikosok 94,71 százaléka vett részt a román nyelv és irodalom országos képességfelmérő írásbeli vizsgáján, amelyet 21 vizsgaközpontban szerveztek meg.
Szatmár megye

Hétfőtől képességfelmérőznek a nyolcadikosok

Hétfőn kezdődik az országos képességfelmérő vizsga, amelyre több mint 148 ezer nyolcadik osztályt végzett tanuló iratkozott fel. Szatmár megyében 2516 diákra várnak írásbeli vizsgák.