Szatmárnémeti

Nem a tároló mellé, bele kell tenni

Borsos bírság jár annak, aki a tárolón kívül rakja le a szemetét / Fotó: Facebook/Szatmárnémeti Polgármesteri Hivatal
2021.07.31 - 11:00

A helyi rendőrök a 38/2019-es helyi tanácsi határozat 83. cikkelye 2. bekezdésének 3. pontja alapján 1500 lejre büntették a kidobott papírcsomagoláson megtalálható adatok alapján beazonosítható tulajdonost, ezen felül pedig további 1500 lejes pénzbírságot is kapott a cég a 38/2019-es helyi tanácsi határozat 83. cikkelye 2. bekezdésének 12. pontja alapján, ugyanis kiderült, hogy nem volt szerződése a szelektív hulladék elszállításával foglalkozó szolgáltatóval.

Az 1500 lejes büntetés a magánszemélyek esetében is érvényes, amennyiben a hulladékgyűjtő konténereken kívül helyezik el a szemetet, figyelmeztet az önkormányzat, emlékeztetve arra is, hogy a jogi személyek kötelesek szerződést kötni egy, a szelektív hulladék elszállítására szakosodott céggel.

K.A.

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Megbüntettek egy nagykárolyi gyorséttermet

Az egység nem tartotta be az állategészségügyi és élelmiszer-biztonsági előírásokat.
Belföld

Majd' 58 kiló kábítószer két hét alatt

A rendőrök 118 házkutatást tartottak és 12 tettenérést szerveztek meg. 57 személyt őrizetbe vettek.
Szatmárnémeti

A kuka mellé tett szemét is szemetelésnek számít

Nincs nap, hogy ne filmeznének le szemetet szabálytalanul lerakókat a kukafigyelő kamerák Szatmárnémetiben.