Szatmárnémeti

Most érdemes kérni az oltást

2021.05.01 - 08:57

 Az országos oltási platform csütörtök délutáni adatai alapján a nagykárolyi Iuliu Maniu Iskolaközpontban és a kisgércei kultúrotthonban lévő két oltóközpontot kivéve, ahol jelenleg nincs vakcina, csupán a várólistán szerepel előbbinél 1, utóbbinál 16 személy, sehol másutt nem kell várakoznia annak, aki a védettség megszerzése érdekében beadatná magának a Pfizer–BioNTech, a Moderna vagy az AstraZeneca vakcináját.

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Vegyes az idei méhészeti szezon a Partiumban

Az idei akácméz igencsak kérdéses, viszont a méhészek zöme elégedett a repcehordással — igaz, a hideg miatt a méz sűrűbb és szárazabb lett a megszokottnál, emiatt gyorsabban kristályosodik.
Szatmár megye

Még az igények 10%–át sem fedezi a kapott pénz

Idén Szatmár megye közel 43,8 millió lejt kapott a becsült jövedelemadó elosztásából — 490 millióra lenne szükségük az önkormányzatoknak a helyi fejlesztésekre.
Vidék

Veszett kutyára bukkantak Turcon

Az eset nyomán a prefektúra elrendelte a gazdátlan kutyák azonosítását és kezelését, valamint a húsevő állatok kötelező oltását.