Belföld

Mintegy 100 ezer gyógykezelési jegyet osztanak ki idén, 200 millió lejt szán erre a kormány

2022.03.02 - 13:28
Kétszázmillió lejt különített el a kormány idén a nyugdíjasoknak szánt mintegy 100 ezer gyógykezelési jegyre.

Az Országos Nyugdíjpénztár által kezelt program költségvetését szerdai ülésén hagyta jóvá a kabinet.

Dan Cărbunaru kormányszóvivő az ülés után elmondta, ebben az évben 200 millió lejt szán a kormány erre a programra, ebből az összegből hozzávetőlegesen 100 ezer gyógykezelési jegyet tudnak biztosítani.

A munkaügyi minisztérium tájékoztatása értelmében az összeg "legfeljebb 101 ezer" gyógykezelési jegyre lesz elegendő, ebből 60.420-at az Országos Nyugdíjpénztár tulajdonában levő létesítményekben lehet felhasználni.

Az üdülőjegyeket legtöbb 19 turnusban osztják szét, az egy jegy által biztosított tartózkodás időtartam 16 nap, a gyógykezelés időtartama 12 nap. AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Nem áll be Veştea mögé az RMDSZ

Olyan szavazatokra is szükség lenne a kormányalakításhoz, amelyekkel nem akar egy lapra kerülni a Szövetség.
Belföld

Adrian Veștea az új kijelölt miniszterelnök

Ő a PNL első alelnöke, de nem a párt javasolta. A Brassó Megyei Tanács elnöke és volt már fejlesztési miniszter.
Belföld

„Járulékos károkat okozna az AUR-ral szövetkezni”

Kelemen Hunor szerint nem lehet a 2028-as parlamenti választásokig stabil kormányzási megoldást találni.