Szatmárnémeti

Még két Apaserv-szerződés

2021.07.01 - 07:04

A Structure Gogan Nagykárolyból indulva Mezőterem és Gencs ivóvíz- és szennyvízhálózatát fogja kiépíteni két és fél év alatt, a Videli pedig Tasnádon és környékén fog hálózatbővítést végezni a következő két évben. A tegnap szentesített két egyezség nem kevesebb mint 86,4 millió lej értékű munkálatról, összesen több mint ötven kilométernyi vízvezeték és hetven kilométernyi szennyvízelvezető csatorna lefektetéséről szól. Több mint négyezer új háztartásnak lesz csapvízelérése és használtvíz-elvezetési lehetősége a fejlesztés által érintett övezetben.

A szerződések aláírásánál jelen volt Pataki Csaba megyei tanácselnök is, aki nem kért nagy dolgot a kivitelezőktől, csak amit a korábbi hét szerződés elnyerőjétől: dolgozzanak jól, gyorsan, és a munkavégzés során okozzák a lehető legkevesebb kellemetlenséget az önkormányzatoknak és az embereknek.

Leitner János, az Apaserv Rt. vezérigazgatója elmondta, hogy a teljes tizenhatból a nyolcadik és a kilencedik szerződést írták alá most. Idén a többi beruházást is elindítanák, mert komoly, átfogó munkálatokról van szó, nem csak a kivitelezők esetében fontos a határidő betartása, de az Apaserv is szeretné 2023-ig befejezettnek tudni ezt a mostani projektcsomagot. P. Cs.

 

 

 

 

Ajánljuk még a témában:

Szatmárnémeti

Párakapuk és csobogók: működnek a kánikula-enyhítők

Helyükre kerültek Szatmárnémetiben a párakapuk, megkapták a revíziót az ivókutak, működik már mind.
Szatmárnémeti

Észszerű vízfogyasztást! Kiemelt cél a fiatalok szemléletformálása - KÉPGALÉRIA

A víz világnapja: kiindulópont az Apaserv Rt. és az oktatási intézmények közötti együttműködés erősítéséhez.
Szatmár megye

Több ivóvíz megy be, mint amennyi szennyvíz ki

Évek óta panaszkodik a szolgáltató, hogy kevés csapvizet használó háztartás van rácsatlakozva a csatornahálózatra.