Szatmárnémeti

Ligeti László Zoltán asztalitenisz-emlékversenyt szerveznek a Véndiáktalálkozón

2026.06.25 - 15:21
Várják a jelentkezőket a Ligeti László Zoltán nyílt egyéni asztalitenisz bajnokságra, de nem csak az lesz az egyetlen asztalitenisszel kapcsolatos rendezvény a Véndiáktalálkozó keretében.

A 34. Véndiáktalálkozó sem múlhat el különleges sportesemény nélkül. A már hagyományos kosárlabda- és futballbajnokságok (ezekre még lehet jelentkezni) mellett idén a Ligeti László Zoltán asztalitenisz-emlékverseny kerül megrendezésre. 

Ligeti László Zoltán (1920—1996) a főgimnázium egykori magyar nyelv és irodalom szakos tanára az ’50-es években a szatmári A ligás asztalitenisz-csapat tagja volt, majd a ’60-as években edzőként készítette fel a fiatalokat. Olyan játékosokat nevelt mint: Murvai Buci, egyéni országos ifi bajnok; dr. Böhm József, a sokszoros német válogatott Böhm Zsolt édesapja; Terebesi Imre, kétszeres BEK győztes asztalitenisz-edző; majd később a Ligeti fivérek, László és Zoltán, illetve Antall Ádi sokszoros román felnőtt bajnok.
Az egykori játékosra és edzőre emlékeznek július 9-én és 10-én a Kölcsey Ferenc Főgimnázium tornatermében a Véndiáktalálkozó keretében.

Július 9-én, csütörtökön 17 órakor kezdődik a tanár úr emlékére egy nyílt egyéni asztalitenisz bajnokság, amelyre szeretettel várunk minden véndiákot. A verseny zökkenőmentes lebonyolításához kérünk minden érdeklődőt, hogy részvételi szándékát WhatsApp-on vagy SMS-ben jelezze Pataki Jánosnak a 0749-212102-es telefonszámon. Érdeklődni személyesen ugyanezen a telefonszámon lehet. A beiratkozás határideje július 9., 12 óra. 

Július 10-én, pénteken szintén 17 órakor találkoznak a ’70-es, ’80-as évek szatmári asztaliteniszezői, ők 1981-ben, 45 éve jutottak be diákcsapatként a román 12 csapatos felnőtt A osztályba, ahol már az első évben az előkelő hatodik helyen végeztek. Hodász László, Makoldi Gábor, Foghel László, Bartha Miklós, dr. Szakál László, Budizsa László és Pataki János ismét megmérkőznek a bajnoki címért.

Hírszerkesztő