Szatmárnémeti

Lebukott a határellenőrzésen

2021.08.05 - 10:13

 A legutóbbi ellenőrzés során, július 31-én a szakemberek egy 3000 kilogrammnyi használt gumiabroncsot szállító, román rendszámú teherautó belépését tagadták meg a petei határátkelőnél. A teherautót vezető román állampolgár Olaszországból Suceavába szerette volna eljuttatni rakományát, amelyet a környezetvédelmi őrség szakemberei az ellenőrzéseik nyomán veszélyes hulladéknak minősítettek. A környezetvédelmi őrség közleményéből kiderül továbbá, hogy a határátlépést megelőző ellenőrzések során a sofőr nem tudta hivatalos dokumentumokkal igazolni szállítmányát. Ennek fényében a hivatalos szervek a kamiont és rakományát nem engedték be az ország területére.

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Mozgalmas áprilisi hónap a környezetvédelmi őrség számára

Nem unatkoztak a Szatmár Megyei Környezetvédelmi Őrség felügyelői áprilisban: 67 ellenőrzést végeztek és 254 000 lejnyi bírságot róttak ki.
Szatmár megye

Márciusi, környezetvédelmi ellenőrzések

Egy hónap alatt közel ötven pénzbüntetés és határidőhöz kötött intézkedések előírása.
Szatmár megye

Kőbányákat, homokkitermelőket fognak ellenőrizni

Vigyázat a kotrókanállal! A Szatmár Megyei Környezetvédelmi Őrség ellenőrzésre indul.