A Szatmárnémeti Polgármesteri Hivatal elkészíttette az Olimpia Stadion műszaki szakértői vizsgálatát, amely egyértelmű eredményre jutott: a több mint 15 éve használaton kívüli déli és keleti oldali lelátót biztonsági okokból le kell bontani – közölte a városházi sajtóosztály.
Fontos, hogy a stadion továbbra is megőrzi sportlétesítmény jellegét és rendeltetését, mert az épen hagyott része a stadionnak stabil és minden probléma nélkül használható.
A lebontott részen, a régóta lezárva tartott tribün alatt kereskedelmi helyiségek is üzemeltek, azonban két-három éve nem volt egyik helyiségnek sem bérlője, úgyhogy nem volt szükség idő előtti szerződésbontásra.
Volt viszont lakója annak a traktusnak, hiszen nagyon sok hajléktalan húzta meg magát a betonépítmény alatt és illegális hulladéktárolóként is szolgált: a bontás előtt 34 kamionnyi szemetet vittek el a lelátók alól.
Az Arenei utcai, eredeti nevén Olimpia-stadion régebbi mint sokan gondolnák: ez 1936 – 1942 között épült, atlétikai pályával együtt, 10 ezer férőhellyel. Az építkezés költsége, a stadion tervezője, építője ismeretlen.
2015-ben felmerült a felújítás szándéka – állapota már akkor kritikus volt –, ám a tervekből, elsősorban azok nagy költségei miatt –, nem lett semmi.
Most a bontás után mintegy háromezer férőhelyessé „fogyott” a stadion, a lebontott részt nem fogják visszaépíteni. Lehet más, focihoz köthető létesítmények elképzelhetőek oda, de erről döntés még nincs. A szatmárnémeti „nagystadion” szerepét a Zefirului utcai, majdani Unio stadion fogja átvenni.
Hírszerkesztő
(Fotók: primarism.ro)