Vidék

Lázári: gázbevezetési tervek

2020.05.14 - 11:03

Az új elképzelés az, hogy ha először a községközpont gázellátását építenék ki, akkor a munka hálózatbővítésként lenne elkönyvelhető később a község többi falujának a gázellátásához, mutatott rá Lengyel István polgármester, illetve nem lenne szükség mérő- és szabályozóállomás (SRM) építésére a falu bejáratánál, az elhasznált mennyiség nyomon követése egy egyszerűbb fogyasztásmérővel megoldható lesz. Lengyel arra számít, hogy őszre lehet meg az ANRE engedélye, s akkor lenne kiírható a közbeszerzés. A polgármester becslése szerint ha a hálózatépítést sikerül ebben a formában megoldani, van rá esély, hogy Lázáriban két-három éven belül legyen gáz, a többi faluban lakók pedig öt-hat év múlva számíthatnak arra, hogy az ő településükön is kiépül a földgázhálózat.

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Kevesebbet ír majd az augusztusi gázszámlákon

Csökkentette egyik szolgáltatásának díját a két nagy gázszállító, ennek köszönhető a fogyasztók számára kedvező árváltozás.
Vidék

Szombaton adják át a sándorhomoki kúriát

Június 20-án, délután két órakor, változatos kulturális műsorral kezdődik a sándorhomoki Berenczei-Kováts Miklós kúria átadási ünnepsége.
Vidék

A kicsik nagy napja Lázáriban – KÉPGALÉRIA

Gyereknapot tartottak a községközpontban. Felvonulással, egész napos szabadidős foglalkozással, sok sporttal és mindenféle finomsággal vártak mindenkit a sportterem udvarán.