Szatmárnémeti

Kilenc fertőzött egy nap alatt Szatmár megyében

2021.07.23 - 17:00

 Ezzel megyénk számít a második legfertőzöttebb megyének a 0,08 ezrelékes Ilfov után, hiszen nálunk 0,07 ezrelék a fertőzöttek aránya. Az elmúlt egy napban összesen 307 koronavírusteszt készült, így már 128 176-ra emelkedett az eddig összesen elvégzett tesztek száma. Eközben zajlik az oltáskampány is Szatmárban: egy nap alatt 280 személyt immunizáltak az egészségügyi szakemberek a megyében lévő 5 oltóközpontban. A beoltott személyek közül senkinél nem jelentkezett súlyos mellékhatás. Az elmúlt 24 órában Szatmár megye határátkelőinél ismét sok, 2920 utazó lépett az ország és a megye területére, közülük pedig 119 személynek kellett házi elkülönítésbe vonulnia.

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Vegyes az idei méhészeti szezon a Partiumban

Az idei akácméz igencsak kérdéses, viszont a méhészek zöme elégedett a repcehordással — igaz, a hideg miatt a méz sűrűbb és szárazabb lett a megszokottnál, emiatt gyorsabban kristályosodik.
Szatmár megye

Még az igények 10%–át sem fedezi a kapott pénz

Idén Szatmár megye közel 43,8 millió lejt kapott a becsült jövedelemadó elosztásából — 490 millióra lenne szükségük az önkormányzatoknak a helyi fejlesztésekre.
Szatmár megye

Emelkedik a COVID-19 és influenza esetszám Szatmárban

A Szatmár Megyei Közegészségügyi Igazgatóság szeptemberi jelentése szerint 318 új COVID-19 és 284 légúti fertőzéses, influenzás esetet regisztráltak, emellett oltási és megelőzési ajánlásokat tettek.