Szatmárnémeti

Kezdődik a varjúriasztás

Fotó: kaufmang.blogspot.com
2021.04.19 - 07:00
A végéhez közeledik a várakozás, májusban élesben is ki fogják tudni próbálni Szatmárnémetiben, hogy működik-e az új varjúriasztó rendszer.

A tél folyamán valódi hálózatát építette ki a városvezetés a varjak és csókák által leginkább ellepett zöldövezetben, a Kossuth-kertben a riasztórendszernek, amit eddig csak a beüzemelés szintjéig használtak. Amerikai gyártmányú elektronikus madárijesztőkről van szó, amelyek hang- és fényhatásokkal is igyekeznek majd elűzni a Kossuth-kertből a fekete madarakat, tucatnyi ilyen berendezés várja fémoszlopokra szerelve a főpróbát.

Április végéig fészkelési és párzási időszakuk miatt fokozott védelmet élveznek a vetési varjak, de nem azért, mert kihalófélben lennének, hanem mert — hangképző szervük kialakítása miatt — énekesmadaraknak vannak nyilvánítva. P.Cs.

 

 

 

Ajánljuk még a témában:

Szatmárnémeti

Családi Hétvége: másfél száz kisdiák kapott jutalmat - KÉPGALÉRIA

A tantárgyversenyeken jól szereplő versenyzőket díjazták szombat kora délután a Kossuth-kerti nagyszínpadon.
Szatmárnémeti

Felfrissülve néz a nyár elébe a Kossuth-kert

A karbantartóknál csak a varjak lelkesebbek, fészkeket raknak szaporán, idén sem lesz nyugtunk tőlük.
Szatmárnémeti

Kossuth-kertből Kiss Gedeon-kert? - KÉPGALÉRIA

Tizenöt éve avatták fel a „fák ezredesének” mellszobrát.