Szatmárnémeti

Képzőművészeti kiállítás nyílt Szatmárnémetiben

2021.12.03 - 12:37

 A szatmári fiókszervezet 1968-ban alakult, ettől kezdve minden év végén szerveznek egy közös kiállítást, melyen a tagok minimum egy képet állítanak ki azokból az alkotásokból, melyek a kiállítást megelőző időszakban készültek. Ebben az évben is egy sokszínű tárlat jött létre — festmények, grafikák, kisplasztikák és más műfajokban készült alkotások —, valamennyi alkotó igyekezett korszerű stílusban közvetíteni üzeneteit. Egyesek a hagyományos formákhoz ragaszkodnak, mások sokszor kísérletező, műfajteremtő formákat választottak. A tárlat munkanapokon 10 és 16 óra között látogatható.

Elek György

 

Ajánljuk még a témában:

Szatmárnémeti

Drágább szemétszállítás júliustól

Elfogadta a tanács a Florisal szatmárnémeti áremelési előterjesztését, magasabb szemétdíjat fizetnek a város lakói júliustól.
Szatmárnémeti

Nézőpontok: fotókiállítás a városnapokon

Második alkalommal van jelen kültéri kiállítással Szatmárnémetiben a nagykárolyi Vasile Vénig László Fotóklub.
Szatmárnémeti

Tizenharmadik alkalommal nyílik meg a Májusi műhely

A bemutatott műveken keresztül a látogatók különböző nézőpontokat fedezhetnek fel és betekintést nyernek a kortárs művészet sokszínű világába.