Belföld

Kelemen Hunor: tudjuk folytatni a kormányzást a PNL-vel

2021.10.22 - 11:14

A szövetségi elnök a találkozó után elmondta, hogy még nem esett szó a kormány struktúrájáról és a tárcák elosztásáról, egyelőre csak arról tárgyaltak, hogy tudnak-e a jövőben együtt kormányozni.

'Elsősorban arról beszéltünk, hogy tudjuk-e folytatni a kormányzást együtt, és a válasz az volt, hogy igen'- mondta az RMDSZ elnöke.

Arról is beszámolt, hogy a hét végén elkészül az új kormányprogram, és csak ezután tárgyalnak a kabinet struktúrájáról, a tárcák elosztásáról. Kelemen szerint, ha a kormányprogramról sikerül megállapodniuk, a minisztériumok szétosztásáról már 'száz százalékosan' meg fognak tudni egyezni.
AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Elutasította a parlament a Veștea-kormány beiktatását

Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Belföld

Bíróságra került a nemzeti liberális pártügy

A belső ellenzék többek között a pártból való kizárást vétóztatta meg a törvényszéken - PNL megfellebbezi a hétfői párthatározatok felfüggesztéséről szóló törvényszéki döntést.
Belföld

Nem áll be Veştea mögé az RMDSZ

Olyan szavazatokra is szükség lenne a kormányalakításhoz, amelyekkel nem akar egy lapra kerülni a Szövetség.