Belföld

Jövő héttől pályázhatnak az önkormányzatok a fejlesztési minisztérium gázhálózat-építési támogatására

2022.03.02 - 11:59
Az energiaügyi és fejlesztési minisztérium közös rendeletben hagyta jóvá az Anghel Saligny közművesítési alap alkalmazási szabályozását, ezért jövő héttől, a szabályozás Hivatalos Közlönyben való megjelenése után pályázhatnak az önkormányzatok gázhálózati beruházásokra - számolt be szerdán Cseke Attila fejlesztési miniszter.

"A települések 70 százalékában a helyi közösség nem fér hozzá az alapvető közszolgáltatáshoz, ezért gyors haladásra van szükség ezen a területen. Jövő héttől kérhetik az önkormányzatok a fejlesztési minisztérium támogatását, amely segítségével 2500 km gázcsövet építünk és 150.000 család számára biztosítjuk ezt az alapvető közüzemet" - idézte a tárcavezetőt az RMDSZ közleménye.

A fejlesztési minisztérium 50 milliárd lejt különített el az utak, hidak, víz-, szennyvíz- és gázhálózatok kiépítésére, kibővítésére és korszerűsítési munkálataira, továbbá átvesz újabb 105 finanszírozási kérést az Európai Beruházások és Projektek Minisztériumától. Így a kormány összesen 55,5 milliárd lejjel támogatja a közművesítést.

Cseke Attila közlése szerint 45 nap áll az önkormányzatok rendelkezésére a pályázatok benyújtásához. A tárcavezető hangsúlyozta, sietségre nincs ok, a finanszírozási kérések leadási sorrendje nem számít, jól megírt, pontos, precíz pályázatokat vár a minisztérium.

A kéréseket a fejlesztési szaktárca által biztosított digitális felületen lehet benyújtani, ahol a pályázati szabályozás is elérhető: https://investitii.mdlpa.ro. A pályázati szabályozás ugyanakkor a Hivatalos Közlönyben is megjelenik. AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Nem áll be Veştea mögé az RMDSZ

Olyan szavazatokra is szükség lenne a kormányalakításhoz, amelyekkel nem akar egy lapra kerülni a Szövetség.
Belföld

Veştea nem hátrál, a PNL-s ultimátum sem riasztotta vissza

Nem adja vissza a kormányalakítási megbízást - a liberálisok (pártilag) nem támogatják, a PSD az RMDSZ döntésére vár.
Belföld

Szigorúbban büntetik a gyermekbántalmazókat

Elfogadta a parlament azt a törvénytervezetet, amely jelentősen szigorítja a kiskorúakkal szembeni bántalmazás miatt kiszabható büntetéseket, ezzel is erősítve a gyermekek védelmét.