Szatmárnémeti

Jótékonysági Évadzáró Gála – szerda délig még szavazhat, véleményt mondhat!

2026.06.23 - 18:03
Díjátadás, dalok, szavalatok, vidámság, ízletes zsíros kenyér és bor, mellé pedig kötetlen beszélgetés a társulat tagjaival — ilyen lesz a Harag György Társulat évadzáró gálája.

A Harag György Társulat hagyományos évadzáró gáláját  június 26-án, pénteken, 18 órától tartják, természetesen a Szatmárnémeti Északi Színházban.


A két felvonásra osztott ünnepi rendezvényen a társulat tagjai egyéni vagy csoportos produkciókkal lépnek színpadra. Emellett a műsor keretében hozza nyilvánosságra a több mint egy hónapon át zajló, több platformos közönségszavazás eredményeit Bessenyei Gedő István társulatigazgató — ha eddig még nem tették meg, június 24–én, szerdán déli 12 óráig ITT szavazhatnak, mondhatnak véleményt! 

Ugyancsak a gála keretében adják át a társulat Művészeti Tanácsának díjait, illetve a színészek közötti titkos szavazás alapján is kitüntetnek társulati tagokat. Az évadzáró gála alkalmával előtérbe kerülnek a háttérben dolgozók is, hiszen több díjat is átadnak a háttérszemélyzet kiemelkedően teljesítő tagjainak.


Az előadás ez alkalommal is rendhagyó közönségtalálkozóval ér véget: a társulat zsíros kenyeres-boros vacsorára hívja a publikumot, amikor a gála közönségének tagjai kötetlenformában beszélgethetnek el a színészekkel és színházi alkotókkal.   

Az évadot lezáró produkció idén jótékonysági előadás lesz: a bevételből a társulat egy súlyos betegséggel küzdő munkatársának gyógykezelését támogatják.    

Az évadzáró gálára jegyek még kaphatók az Északi Színház jegypénztárában (Horea utca 6. szám) hétköznaponként 10 és 17, szombaton 10 és 13 óra között! 

Szabó Kinga Mária